VKS odvrátily proniknutí teroristů z Akerbatského kotle v Sýrii

Útoky ruských letadel zmařily operaci fronty Džabhát an-Nusrá, která se pokusila o osvobození teroristů z Akerbatského kotle v Hamá, sdělil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

„V průběhu týdne byly všechny údery ruského letectva v provincii Idlib soustředěny na techniku, rezervy a místa shromáždění ozbrojenců Džabhát an-Nusry (zakázaná v RF), kteří se pokoušeli osvobodit náhlým útokem teroristy z tak zvaného Akerbatského kotle ve východní Hamě. Tato operace Nusry byla zmařena aktivitami ruského letectva, a síly teroristů, kteří se jí zúčastnili, byly zlikvidovány,“ řekl.

Mluvčí MO vyvrátil přitom zprávy o tom, že v důsledku útoků VKS v provincii Idlib zahynulo 150 civilistů.

Podle jeho slov je syrská Občanská obrana, na kterou se odvolává agentura Reuters, jež informovala o obětích na civilistech, stejné Bílé přilby.

„Pokus Britů prezentovat tyto válečné podvodníky pod novou značkou jako objektivní zdroje informací je manipulací pro diletanty,“ řekl Konašenkov.

Generálmajor zdůraznil, že ruská letadla neútočí na obytné čtvrti. „Terčem jsou základny teroristů, obrněná technika a sklady munice, ale má to být vždy potvrzeno bezpilotními prostředky a také z jiných zdrojů,“ prohlásil Konašenkov.


Není zde článek celý?