Vojenská prokuratura Ukrajiny předvolala k výslechu úředníky ruského ministerstva obrany

Hlavní vojenská prokuratura Ukrajiny předvolala k výslechu dva zástupce ruského ministra obrany – Nikolaje Pankova a Dmitrije Bulgakova a také zástupce hlavního velitele námořnictva viceadmirála Alexandra Fedotěnkova, odpovídající předvolání jsou zveřejněna na stránce Generální prokuratury.

Generální prokuratura Ukrajiny dříve oznámila, že podezřívá řadu vysoce postavených ruských úředníků „z podrývání základů národní bezpečnosti Ukrajiny“.

V publikaci je uvedeno, že se Pankov, Bulgakov a Fedotěnkov 26. září 2017 předvolávají k výslechu jako podezřelí a 28. září pro seznámení s materiály předsoudního vyšetřování.

Ukrajinská vláda se už dříve pokoušela předvolat k výslechu, vyhlásit pátrání po ruských zástupcích, začít s nimi soudní řízení. Takové pokusy byly podniknuty konkrétně vůči lídrovi Krymu Sergeju Aksoňjovi, bývalé prokurátorce Krymu a poslankyni Státní dumy Natalii Poklonské, veliteli Černomořské flotily RF Alexandru Vitkovi. Avšak žádná praktická použití tato rozhodnutí ukrajinské strany neměla.


Není zde článek celý?