Z Íránu bylo možné vidět let ruské rakety Topol

Íránci uviděli zářící objekt na obloze, což byla ruská mezikontinentální balistická raketa (MBR) RS-12M Topol, uvedl zástupce náčelníka íránské vojenské základny Hatam al-Anbiya generál Alireza Elhami.

Uvedl, že íránští vojáci a obyvatelé řady měst v úterý večer uviděli „zářící objekt“. Zprávy o tom přicházely jak z měst střední části Íránu, včetně Kumy, Yezdy, Eraku, tak i z východní a dokonce i jižní části země — Birjandu a Šírázu.

„Po provedení kontrol bylo zjištěno, to byla mezikontinentální balistická raketa RS-12M, která během zkoušek byla odpálena na severním pobřeží Kaspického moře z polygonu v Astrachani,“ sdělil Elhami televiznímu kanálu IRIB.

Podle jeho slov dráha letu rakety nevedla přes vzdušný prostor Íránu, ale vzhledem k velké výšce jejího letu a době odpálení byla raketa vidět v různých íránských městech.

Bojové jednotky ruských raketových strategických vojsk provedly včera testovací start mezikontinentální balistické rakety (MBR) RS-12M Topol z polygonu Kapustin Jar v Astrachaňské oblasti. Výcviková bojová část rakety se zadanou přesností dosáhla dohodnutého cíle na polygonu Sary Šagan v Kazachstánu.


Není zde článek celý?