Z kosmodromu Pleseck byl proveden start rakety Jars uložené v šachtě

Z kosmodromu Pleseck byl proveden testovací start mezikontinentální balistické rakety Jars uložené v šachtě, sdělili na ruském ministerstvu obrany.

Sloužícími Raketových vojsk strategického určení byl ze státního testovacího kosmodromu Pleseck proveden testovací start mezikontinentální balistické rakety na pevné palivo (MBR) RS-24 Jars vybavené rozdělující se bojovou hlavicí, která je uložena v šachtě.

Hlavním cílem startu je potvrzení spolehlivosti série raket analogické třídy. Experimentální bojové bloky přijely do západního rajónu na polygon Kura na Kamčatce. Zadané cíle byly dosaženy, úkoly splněny v celkovém objemu, poznamenali na ministerstvu obrany.

RS-24 je vyvíjena Moskevským institutem teplotechniky. Tato raketa je vytvořena s použitím naučně-technických a technologických řešení, které jsou realizovány v raketovém komplexu Topol-M, což podstatně zkrátilo lhůty a náklady na její vytvoření.

Daným typem raketového komplexu se vybavují Kozelské (Kalužská oblast) a Tatiščevské (Saratovská oblast) raketové jednotky.


Není zde článek celý?