Zacharovová okomentovala oznámení ministerstva zahraničí o politice „oko za oko"

Tisková mluvčí ruského MZV Maria Zacharovová okomentovala oznámení ministerstva zahraničí o tom, že Washington počítá se zlepšením vztahů s Moskvou a nechce pokračovat v politice oko za oko.

„Bezpodmínečně jsme se zaměřili na komentář, který byl vysloven tiskovým oddělením Ministerstva zahraničí USA ohledně dvoustranných vztahů, ohledně odpovědí na absolutně nepřátelské kroky ze strany Spojených států vůči diplomatickému majetku a ruským diplomatům,“ řekla Zacharovová během brífinku.

Přitom citovala oznámení zástupce ministerstva zahraničí, ve kterém se uvádělo, že příčinou daných kroků USA konkrétně v generálním konzulátu v San Franciscu bylo to, že „ruská vláda informovala o přání parity“.

„(Ruská vláda — RT) požádala mnoho našich (amerických — RT.) sloužících, aby opustili naše objekty v Rusku. A my se tady snažíme dosáhnout parity,“ uvedla slova představitele MZV USA Zacharovová.

Přitom dodala, že má v souvislosti s tímto otázku. „Mám otázku k ministerstvu zahraničí. Jednoduchou otázku. Od jaké chvíle začíná odpočítávání?“ řekla Zacharovová.


Není zde článek celý?