Zacharovová oznámila pokračování „protiruského představení“ v USA

Oficiální mluvčí MZV RF Maria Zacharovová označila akce úřadů San Franciska, které pokutovaly pracovníky ruského generálního konzulátu, za „protiruské představení“.

Americká média dříve oznámila, že Správa pro kontrolu kvality vzduchu jedné ze čtvrtí San Franciska uvědomila velvyslanectví o narušení, kterého se dopustilo při „spalování odpadu“. Podle správy šlo o odpad nebo materiál, který je zakázáno pálit.

„Protiruské představení v USA pokračuje. Další představení se odehrává pod názvem Rusové otrávili San Francisco. Proč? Aby také ospravedlnili barbarské akce amerických tajných služeb na území ruského generálního konzulátu,“ napsala Zacharovová na své stránce na Facebooku.

Americké úřady 31. srpna požádaly Rusko, aby ukončilo diplomatickou činnost v budově Generálního konzulátu v San Francisku a také v budovách obchodního zastoupení ve Washingtonu a oddělení v New Yorku.

V budovách proběhly nelegální prohlídky s účastí agentů FBI. Přitom americké ministerstvo zahraničních věcí popírá účast FBI a nemluví o prohlídkách, ale o „obchůzce“ a „inspekci“. Na ruském velvyslanectví podobnou interpretaci označili za „otevřeně výsměšnou“.


Není zde článek celý?