Zákaz kouření už v Praze kontrolovali ve 200 hospodách. Hygienikům chodí i udání

Kontroly restaurací, zda dodržují zákaz kouření, hygienici nepodceňují. Od června do konce srpna na území Prahy kontrolovali více než 200 restaurací. V žádné z nich však kuřáky nenašli. Aktivní udavači zvládli také poslat 17 udání na hospodské. Ve všech případech hygienici pochybení nezjistili.

Zákaz kouření vyhnal kuřáky před restaurace. Ani tam ale nejsou před pokutou v bezpečí, jak ukázal případ, o kterém jsme informovali před několika týdny.

Ve večerních hodinách si před hospodou na Praze 2 v klidu a spořádaně kouřil jeden z návštěvníků. Přesto dostal 500 Kč pokutu od procházejí hlídky městských strážníků. Za co? Na okenním parapetu hospody měl postavený půllitr piva.

„Dáváme si na to pozor. Víme, že kvůli zákazu kouření chodí kotroly. Proto kouříme před hospodou. Tohle bylo ale nečekané. Hlídka mi pokutu zdůvodnila tím, že kousek od hospody je školka a okolé té se nesmí pít alkohol,“ řekl muž deníku FORUM 24. Strážníci se odvolali na vyhlášku, která platí na Praze 2. V ní je stanoveno, že v okruhu 100 metrů okolo škol a školských zařízení je zakázáno požívat alkoholické nápoje. Nicméně, muž dostal pokutu v době prázdnin a navíc ve večerních hodinách. Moc dětí a mládeže svým půllitrem piva tak nejspíše neohrozil.

Není zde článek celý?