Zamilované pákistánské teenagery kvůli cti zabili elektrickým proudem

Mladou zamilovanou dvojici, která se chystala společně utéct a vzít se, zabili elektrickým proudem v pákistánském městě Karáčí. Informuje o tom The Independent s odkazem na údaje policie.

Z podezření ze zapojení do události byli zadrženi členové obou rodin. Nejprve zabili a zakopali 15letou Bakht Jan a další den jejího 17letého přítele Rehmana.

Podle policie můžou být do popravy přímo zapojeni otcové a strýcové zabitých teenagerů a také 30 zástupců místní kmenové rady, kteří se nyní skrývají.

Podle informací listu rodiče obou teenagerů už souhlasili s jejich svatbou, zasáhli však zástupci rady starších. Zejména příbuzným pohrozili, že pokud nespáchají vraždu cti, čekají je velké problémy.

Vražda cti je trestný čin spáchaný příbuznými proti členovi rodiny, který zostudil rodinu. Ve většině případů jsou oběti ženy a dívky.

V říjnu 2016 v Pákistánu přijali zákon, který zpřísňuje trest za vraždu cti. Dříve fungoval princip, že se případ uzavřel dohodou stran, pokud členové rodiny oběti odpustili vrahovi, který byl tedy zproštěn viny. Vzhledem k tomu, že vražda cti je většinou páchána jedním ze členů rodiny se schválením celé rodiny, bylo odpuštění vrahovi garantováno.


Není zde článek celý?