Západ s těžkým srdcem přiznává zásluhy Ruska v Sýrii, oznámil Nebenzja

Západní země s těžkým srdcem přiznávají zásluhy Ruska ve zlepšení situace v Sýrii, existuje naděje cesty rychlé politické regulace, oznámil ruský stálý představitel při OSN Vasilij Nebenzja v rozhovoru pro ruská média v New Yorku.

„Nepřiznat, že na zemi v Sýrii probíhají pozitivní změny, není možné. Všechny země, včetně těch, které nám oponovaly, nemohou nepřiznat, že tyto pozitivní zlomy v oblasti stabilizace v Sýrii jsou spojeny s úsilím Ruska,“ řekl Nebenzja.

Zmínil úspěchy v oblasti boje s terorismem a snížení počtu teroristy ovládaných čtvrtí, vytvoření bezpečnostních zón a zajištění podmínek pro dodávky humanitární pomoci. „V tomto smyslu musí všichni, kteří nás ještě nedávno kritizovali, možná i s těžkým srdcem přiznat, že se situace zlepšila. Už vidíme nějaký horizont politické regulace, o kterou se snažíme,“ zdůraznil.

Nebenzja nevyloučil, že syrská problematika se bude projednávat i během nadcházejícího Valného shromáždění OSN.

„Proces probíhá, vyvolává u nás optimismus. Vyvolává to naději na to, že se brzy ocitneme na pevné cestě politické regulace,“ zdůraznil diplomat. Politická regulace podle něj znamená zapojení syrské vlády a opozice.


Není zde článek celý?