Zběhlý voják se samopalem v Amurské oblasti byl zastřelen

Voják, který zběhl se zbraní z polygonu u Bělogorska v Amurské oblasti poté, co zastřelil své kolegy, kladl při zadržení odpor a byl smrtelně zraněn. Oznámila to tisková služba Východního vojenského okruhu.

Podle informace rezortu vojáka vypátrala a zablokovala protiteroristická jednotka. Při zadržení zahájil palbu, po čemž bylo proti němu použito zbraní.

V současné době pracuje na místě události komise Ministerstva obrany Ruska. Omezení, která byla po incidentu zavedena ve městě Bělogorsku včetně zákazu vyučování na školách a hromadných akcí, byla odvolána.

K incidentu došlo v pátek na polygonu v průběhu střeleb. Voják zahájil palbu ze samopalu na své kolegy, kteří čekali na svou řadu u palebné čáry. Důstojník a dva vojáci zemřeli na místě, a dva vojáci byli přepraveni do nemocnice. Střílející voják se zbraní unikl z území polygonu.

Podle informace městských úřadů Bělogorska byl útočníkem rodák z Dagestánu svobodník Gasan Abdulachadov, nar. 1994, který byl povolán na vojenskou službu v Nižněvartovsku.

Bylo zahájeno trestní stíhání podle paragrafu Vražda. Jako pravděpodobné příčiny události se projednává několik verzí včetně nervového zhroucení vojáka.


Není zde článek celý?