Zeman: S holí vrávorám méně, řekl. A pak nás opět bránil před uprchlíky

Hordy uprchlíků a špatné zdraví, to byl výsedek rozhovoru prezidenta Miloše Zemana pro bulvární web ahaonline.cz. Řeč byla samozřejmě o migrantech a o Evropské unii, která se nám je prý chystá vnutit. A padly také dotazy na prezidentovo zdraví.

Podle kvót bychom měli v Česku přijmout pouhých 2600 lidí. Podle Zemana k nám ale nikdo nechce a kdyby k tomu došlo, byla by to vina Evropské unie. „Pokud by nám je ovšem EU násilně vnutila a měli by se tady usadit, pak by se zřejmě použila ta detenční zařízení, o kterých se původně uvažovalo. Možná včetně bývalých věznic,“ vymýšlí prezident.

Redaktor pochválil Zemanovu duševní svěžest a prezident prohlásil, že jej nabíjí setkávání s občany. S nemocí nohou už to ale prý lepší nebude. „Pokud jde o mé nohy, pane redaktore, sorry, sorry jako. Abychom si rozuměli. Ano cvičím, plavu v bazénu, cvičím na rotopedu, chodím na procházky. Je to marný, je to marný, je to marný,“ prohlásil Zeman.

Prezident samozřejmě ani tentokrát neuznal, že byl na veřejnosti opilý. „Nejvíc mi pomohla hůl. Jakmile jsem si pořídil hůl, před několika lety, tak chodím daleko jistěji. Dříve jsem vrávoral. Občas si z toho lidi dělali legraci, například u korunovačních klenotů nebo když jsem vystupoval v Číně z letadla, také jsem zavrávoral. Těch případů bylo hodně. Od té doby, co mám hůl, vrávorám podstatně méně,“ sdělil.

Není zde článek celý?