Zeman: Trump na Valném shromáždění OSN oznámkoval neposlušné žáky

Projev amerického prezidenta Donalda Trumpa během všeobecné politické rozpravy Valného shromáždění OSN byl fakticky známkováním neposlušných žáků. Český prezident Miloš Zeman to ve středu řekl novinářům na okraj všeobecné politické rozpravy Valného shromáždění OSN.

„Mezinárodní společenství by nemělo být založeno na stylu žák-učitel,“ zdůraznil prezident, „buď jsme všichni žáci, nebo jsme všichni učitelé a učíme jeden druhého. A to (Trumpův projev — pozn. red.) už mi trochu připomíná jako ve škole známkování neposlušných žáků.“

Americký prezident, jehož projev z tribuny Valného shromáždění OSN zazněl v úterý, prohlásil o ekonomickém úpadku a exportu násilí z Íránu a rovněž obvinil venezuelskou vládu z nepředvídatelného jednání.

„Představte si, že by Donald Trump v tomto duchu pokračoval. A například by řekl: ‚A nyní po Severní Koreji, Venezuele a Íránu musím zkritizovat Polsko, protože porušuje zásady nezávislé justice.‘ Rozumíte mi? A pak by šel dál a řekl by, že musí zkritizovat Českou republiku, protože na své území nepouští migranty,“ uvedl Zeman.


Není zde článek celý?