Zvláštní krádež v bytě novinářky Zlámalové. Někdo si fotil vyšetřování

Okolo krádeže v bytě novinářky a ekonomické analytičky Lenky Zlámalové je řada zvláštností. Předně, co zloděj, nebo zloději vzali? Osobní dokumenty, jako výpisy z účtu, rodný list, pas, výpisy z pojišťovny a podobně. Počítač, který byl téměř bez hodnoty, ovšem obsahoval kompletní pracovní archiv Lenky Zlámalové. Dále zmizely šperky a ipad. Poslední zajímavou zmizelou věcí jsou CD disky s fotografiemi, které zloděj vzal jako jedinou věc z rozsáhlé knihovny.

Další zvláštností je, kde ke krádeži došlo. Jde o rezidenční čtvrť v širším centru Prahy. „Tyto zločiny tady opravdu nejsou běžné,“ upozornila Lenka Zlámalová pro FORUM 24 a doplnila, že se jí nikdy nic podobného nestalo.

V řadě zvláštností okolo tohoto případu je, že si vyšetřování krádeže údajně někdo fotil z ulice. Proč?

Lenka Zlámalová dále uvedla, že se jí dosud nestalo, že by jí někdo vyhrožoval, chodily jí výhružné sms a podobně.

Jednou z dalších zajímavostí je načasování krádeže. Stala se den po tom, kdy novinářka zveřejnila text „Finanční správa musí podat trestní oznámení na Andreje Babiše“. Souhru zveřejnění textu a krádeže analytička nechtěla komentovat.

Lenka Zlámalová je jednou z nejvýraznějších autorek deníku a týdeníku Echo. Kromě zahraničí má na starost také domácí kauzy. V mnoha textech se zabývala také nejasnými finančními toky okolo bývalého ministra financí Andreje Babiše. Byla to právě Lenka Zlámalová, kdo upozornil na to, že se Babiš díky korunovým dluhopisům vyhnul placení daní. Toto téma stálo na počátku dosavadního politického sestupu Andreje Babiše. O tom, zda má krádež něco společného s její prací, nechce spekulovat.

„Vyšetřování se ujala kriminálka. Některé okolnosti případu vzbuzují podezření, že nemusí jít o klasickou krádež,“ řekla jen Lenka Zlámalová s tím, že případ nemůže s ohledem na vyšetřování více komentovat.

Není zde článek celý?