Zvláštní představitel USA pro Ukrajinu řekl o politice Trumpa vůči Rusku

Zvláštní představitel USA pro Ukrajinu Kurt Volker prohlásil, že prezident USA Donald Trump je připraven zaujmout silnou pozici vůči Rusku opíraje se o všeobecné zásady bezpečnosti a ochranu amerických národních zájmů.

„Myslím si, že prezident Trump je připraven zaujmout silnou pozici. Tato pozice se zakládá na třech faktorech: podpoře platných pravidel hry, podpoře všeobecných zásad bezpečnosti a ochraně národních zájmů USA. Dovolte mi, abych se uchýlil k interpretaci: nepovažoval bych to za něco protiruské… Prezident Trump chce právě to, o čem také dříve prohlásil — dosáhnout vzájemného porozumění s Ruskem. K tomu ale má Rusko změnit své chování, na něhož si už zvyklo“, řekl Volker v interview pro ukrajinský portál Zerkalo něděli, které bylo uveřejněno v sobotu.

Volker si myslí, že v posledním roku a půl fungování předchozí americké vlády „si Rusové zvykli na to, že jim mnohé věci dobře dopadnou“.

„V průběhu posledních prezidentských voleb v USA se netajili svým očekáváním, že v čele nové administrativy bude stát člověk známý svým uměním uzavírat dohody, a že se s ním bude snadno domluvit. Tak se ale nestalo“, dodal zvláštní představitel USA.


Není zde článek celý?