Afghánské orgány „smazaly“ hodiny na fotografii s Tillersonem, oznámila média

Administrativa afghánského prezidenta zveřejnila fotografii schůzky lídra země Ašrafa Gháního a amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona, kde odstranila hodiny. Na nesoulad upozornili novináři The New York Times.

Do redakce listu dorazily originální fotografie, na kterých je možné vidět digitální hodiny ukazující severoamerický čas, Koordinovaný světový čas (UTC) a místní kábulský čas. Na záběrech, které poskytly afghánské úřady, na tomto místě nic není.

Experti poznamenali, že fotografie byly upravené pravděpodobně v programu Photoshop. Jak však uvádí The New York Times, „padělek“ je vidět dokonce okem, protože kabel, který vedl k hodinám po stěne, není zcela smazán a postupně se „rozpouští“ v tapetách.

Jak předpokládají noviny, afghánští úřednici upravili záběr kvůli bezpečnosti, aby skryli místo provedení jednání. Podle oficiální informace jednání Gháního a Tillersona probíhalo 23. října v Kábulu. Novináři však předpokládají, že jednání probíhalo na americké vojenské základně Bagrám, která leží asi hodinu a půl od Kábulu.


Není zde článek celý?