Analytik řekl, jak VKS zlikvidovaly velitele Fronty An-Nusrá

Operace s cílem zlikvidovat velitele teroristické organizace Fronty An-Nusrá v Sýrii byla provedena s maximální přesností díky údajům rozvědky a využití pum s družicovou navigací. Agentuře RIA Novosti to uvedl známý ruský vojenský analytik a šéfredaktor časopisu Nacionaľnaja oborona (Obrana vlasti) Igor Korotčenko.

„Je jasné, že k likvidaci byly využity letecké pumy s družicovým systémem navádění, což umožnilo s chirurgickou přesností zničit objekt, ve kterém se nacházeli teroristé. Obzvlášť stojí za zmínku práce ruské elektronické, družicové a agenturní rozvědky, která získala nutné údaje pro naplánování a provedení této operace,“ uvedl Korotčenko.

Podle něj díky tomuto úderu An Nusrá fakticky zůstala bez velení, což se výrazně projeví na její aktivitě jak v Sýrii, tak i v sousedních státech.

„Ztráta vůdce demoralizuje skupinu, což se negativně projeví na její bojeschopnosti. Můžeme očekávat, že pozemní útok syrské armády za podpory ruských VKS bude probíhat mnohem rychleji, než tomu bylo doposud,“ uzavřel Korotčenko.


Není zde článek celý?