Assange prozradil, jak získaly WikiLeaks elektronickou korespondenci Clintonové

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange prozradil, jak získala tato organizace elektronickou korespondenci bývalé kandidátky na prezidenta USA Hillary Clintonové.

„Tisíce elektronických dopisů Clintonové zveřejněné na WikiLeaks nebyly ukradeny, ale získány od Ministerstva zahraničí USA na základě Zákona o svobodě informace 3. března 2016″, sdělil Assange na Twitteru.

V průběhu roku 2016 zveřejňovaly WikiLeaks detaily korespondence členů národního výboru Demokratické strany, a také dopisy předsedy štábu Hillary Clintonové Johna Podesty. V říjnu oznámily americké úřady údajný podíl Moskvy na hackerských útocích. Později CIA obvinila prostřednictvím médií Rusko z nabourání do stranických serverů Demokratické strany s cílem pomoci Donaldu Trumpovi, který zvítězil ve volbách prezidenta 8. listopadu.

Vladimir Putin, kdy mluvil o těchto obviněních, prohlásil, že zveřejněné údaje neobsahují nic takového, co by mohlo Rusku prospět, a že hysterie se podněcuje, aby byla odpoutána pozornost od obsahu těchto dokumentů. Kdy komentoval prohlášení Hillary Clintonové o údajném zasahování Ruska do předvolební kampaně, označil mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov tato obvinění na adresu Moskvy za „naprosto neodůvodněná“.


Není zde článek celý?