Assange varuje: „Téměř všechny teroristické útoky jsou vytvořeny FBI“

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uvažuje o poslední smrtelné masové střelbě v Las Vegas a poukázal na to, že FBI má nechutnou historii v cílení na duševně nemocné a emočně nestabilní jedince.                 

„Téměř všechny teroristické činy jsou vytvořeny FBI jako součást jejich obchodního modelu,“ napsal Assange.

Pravděpodobně jeden z nejrespektovanějších novinářů na světě, kterého chtějí členové federální vlády označit za špiona, připojil své připomínky k příběhu deníku Business Insider napsaném Caroline Simoneovou s názvem „FBI vyrábí případy terorismu ve větším měřítku, než kdy předtím.“ Simone napsala odezvu na článek New York Times, který naznačil, že 67% případů teroristických trestných činů se týkalo důkazů poskytnutých tajnými agenty FBI.

Sami Osmakac je jedním z takových chudých a emočně nestabilních jedinců, který je také zmíněn v tweetu Assange, jehož FBI vylíčila jako jednoho z jejich polapených teroristů.

„Jak FBI vytvořila teroristu.“ To je podtitul nového článku v deníku Intercept od Trevora Aaronsona, novináře, který vyšetřuje použití informátorů FBI v záchranných operacích. Článek pojednává o Samim Osmakacu, mentálně postiženém, finančně nestabilním mladém muži, který byl terčem propracovaného orchestrovaného zátahu FBI v roce 2012. Operace se týkala placeného informátora, který dal Osmakacovi práci, když byl na dně, aby si dovolil inertní vládní zbraně. FBI zajistila, že zbraně, které se objevily v tzv. mučednickém videu Osmakasa, byly natočeny předtím, než plánoval doručit to, co považoval za automobilovou bombu do baru v Tampě na Floridě. Jeho rodina věří, že Osmakac by nikdy nebyl schopen takového spiknutí bez FBI.“                 

Eric Lichtblau z New York Times napsal:

FBI výrazně zvýšila využívání léček v případech terorismu, zaměstnáváním agentů a informátorů, aby je představila jako džihádisty, výrobce bomb, dealery zbraní nebo podezřelé z podpory Islámského státu.  

Bohužel, seznam osob, které FBI chytila do pasti, některé obviněné, také zahrnuje desítky osob, které jsou buď duševně nemocné, nebo citově nestabilní.

„Oni vyrábějí případy terorismu,“ řekl Michael German, bývalý tajný agent FBI, který zkoumá zákon o bezpečnosti na Brennanském středisku spravedlnosti v New Yorku. V mnoha nedávných případech, uvedl, „tito lidé jsou pět kroků od toho být nebezpeční pro Spojené státy.“    

Kritici jako Michael German by měli vědět, že pracoval pro FBI jako tajný agent. German je obvinil, že pokud by byli ponecháni, tito takzvaní teroristé, tak by nikomu neublížili. Nicméně, FBI s tím nesouhlasí. FBI tvrdí, že pokud budou čekat a neudělají nic, tito jednotlivci s teroristickým sklonem budou jednat podle svých plánů a impulzů.

(Thefreethoughtproject/ svobodnenoviny.eu Jullaian Assange Foto: Wikipedia)

Není zde článek celý?