Až TV Barrandov ukázala, jak sympatický je ve skutečnosti Jiří Ovčáček

Tomio Okamura zřejmě na chvíli dostal od Jaromíra Soukupa volno, proto se v pořadech ředitele TV Barrandov dostane i na další hosty. V pondělních Instinktech JS se tak objevil jeden z nejvzácnějších – Jiří Ovčáček. Soukup, zkušený z debat s prezidentem, se ujal rozhovoru s jeho pravou rukou skvěle. Takovéto podlézání si kromě Zemana, Babiše a Okamury zatím nikdo nezasloužil.

„Muž pevných názorů, ocelového projevu a plachého pohledu,“ tak „moderátor“ pořadu Instinkty Jaromíra Soukupa uvedl hradního mluvčího. A pak už jen samá pozitiva, přesně, jak si Jiří Ovčáček zaslouží.

Jen ať ti zlí hateři na sociálních sítích vidí, jak skvělý Jirka, výjimečně ozdobený kravatou s ovečkami od paní prezidentové, je. Vždyť kdo by jen tak do televize přiznal, že se koupal nahý nejen ve vaně, viděl Deník Bridget Jonesové, vůbec nesportuje, neumí vařit a řídit a jedl kečup smíchaný s tatarkou?

Na chvíli jako by se z show Jaromíra Soukupa, tedy pardon, z Instinktů, stal investigativní publicistický pořad. Bylo ovšem vidět, že po vzoru svého šéfa, se Ovčáček na TV Barrandov cítí jako doma a „pana domácího“ bere. Jinak by oněch 14 minut a 42 vteřin rozhovoru nemohlo proběhnout v tak pohodovém duchu.

Kdo čekal interview, ze kterého by mohl udělat skandální zprávu, jak je zvykem oněch divných novinářů, o jejichž práci si krásně s despektem s tiskovým mluvčím Zemana notoval Soukup, byl zklamán.

Ovčí muž je zkrátka formát. Když udělá chybu, omluví se za ni (to je zřejmě naučil od svého chlebodárce), s úsměvem přechází útoky kritiků na sociálních sítích a obdivuje divadelní hry, které si z něj dělají legraci.

Zapomeňte tedy na člověka, který přirovnává Evropskou unii k nacistické třetí říši, a nechte se přesvědčit nejlepší dezinformační televizí v zemi, že se jedná o prima chlapíka, na kterého ani prezident v životě nezakřičel. Pan Soukup dělá skvělou práci pro politiky, o kterých si myslí, že mu to někdy nějak vrátí. Třeba už letos 28. října?

Není zde článek celý?