Babiš prý za čtyři roky skončí v politice. I to je nebezpečně dlouhá doba

Touha Andreje Babiše po křesle předsedy vlády je neutuchající. Oligarcha by zřejmě byl ochoten udělat pro jeho získání cokoliv včetně slibu, že když na chvilku dostane mít šanci být premiérem, brzy se z politiky bude klidit. Tuto variantu připustil v rozhovoru pro sobotní Právo. Je však nutné si uvědomit, že jednak se nedá Babišovi žádný slib věřit a hlavně, i minuta jeho v premiérské funkci může být pro Českou republiku kritická a nebezpečná.

Pokud se Babiš stane premiérem, jeho prvním krokem bude bez debat snaha s vypětím všech sil získat ministerstvo vnitra. To je po financích a spravedlnosti tím nejdůležitějším, které potřebuje k naprostému ovládnutí státu.

Právě Chovancův úřad má data, která oligarcha potřebuje, aby bez okolků zničil všechny obchodní soupeře a zajisté se ve složkách ministerstva vnitra najdou i citlivé informace na politiky, kteří nejsou Babišovi po vůli, a dali by se tak jednoduše odstranit.

Zároveň by se zjednodušeně vzato mohlo rovnou zavírat. Když ovládáte policii i soudy, těžko se s vámi někdo pustí do sporu nebo se bude snažit vám jakkoliv konkurovat.

Když tedy majitel hnutí ANO hovoří o tom, že mu vlastně stačí čtyři roky ve funkci premiéra, není to proto, aby dokázal, že bude nejlepší v historii, což chtěl i na ministerstvu financí, ale z důvodu nutného nastavení některých principů.

Za jedno funkční období si může Babiš „vychovat“ svého nástupce, zřejmě Roberta Pelikána, který bude perfektně plnit všechny úkoly Kmotra, sedícího v klidu v Průhonicích a tvářit se jako hodný manžel a tatínek.

Nikdo by tedy neměl naletět na Babišova slova, na která stejně není spoleh. Ostřílený byznysmen by nechtěl něco jenom na chvíli, kdyby nevěděl, že bude mít profit i do budoucna. Kdo by tedy chtěl přemýšlet tak, že na ty čtyři roky se to vydržet dá a Babišovi buď hodí hlas, nebo k volbám nepůjde, měl by si uvědomit, co všechno nastane.

Není zde článek celý?