Babiš se fotí s válečnými veterány? Proč ne s kapitánem Minaříkem? Bylo by to stylové

Andrej Babiš nelení a pokračuje v cestách mezi lid i po volbách. Tentokrát se setkal s válečnými veterány. Legionáři, jak on píše. Tak dobře. Šlo o pamětníky a účastníky bojů za druhé světové války. I písemně to od nich má: „Našemu kamarádovi Andreji Babišovi věnují jeho příznivci váleční veteráni z 2. světové války.“ Andrej je kamarád jak hrom.

Už je nudné to opakovat, ale je to matka moudrosti. Babiš byl členem KSČ, která si vybírala, na jaké odbojáře se bude vzpomínat. Na komunistické odbojáře ano, na takzvaný buržoazní odboj ne. I Ludvíka Svobodu komunisté odstranili z funkcí a poslali pracovat do JZD. Předtím byl ovšem zatčen v souvislosti s procesem Rudolfa Slánského. To se nezdálo ani Moskvě, tak ho vyšetřovali „jen“ za sabotáž Košického vládního programu.

Piloty z Británie uvěznili. František Fajtl byl na Mírově rok a půl. Ve falšování historie pokračovali komunisté i v letech, kdy mladý Andrej vstupoval do strany a chodil si povídat na StB.

Využít válečných veteránů ke svému zviditelnění je nechutné. Proč se nefotí se špionem Minaříkem? Nebo Karlem Köcherem, který statečně špionil v CIA? (Pracoval i ve známém Prognostickém ústavu.) Bylo by to tak nějak žánrově stylovější.

Není zde článek celý?