Babišův místopředseda Faltýnek podpoří ve volbách prezidenta Zemana

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek podpoří v prezidentské volbě stávajícího držitele Hradu Miloše Zemana, napsal server Novinky.cz. Je tak ještě patrnější nejen spojenectví Andreje Babiše s Pražským hradem, ale také důvod, proč stranu opustil europoslanec Pavel Telička.

„Já osobně Miloše Zemana znám moc dlouho. Vážím si ho jako člověka a já mu svůj hlas dám,“ prohlásil Faltýnek. Ostatně Babiš včera oznámil, že jeho hnutí vlastního kandidáta stavět nebude. Je to špatná zpráva zejména pro Martina Stropnického, který by se jinak o tento post za ANO pravděpodobně ucházel.

Hranici občanských podpisů pro kandidaturu v prezidentských volbách už překročili současný prezident Zeman, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš a podnikatel Michal Horáček. Senátorské podpisy sehnal vedle Kubery bývalý český velvyslanec ve Francii Pavel Fischer. Díky 22 poslaneckým podpisům se bude o Hrad ucházet také prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek a bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek.

Kandidaturu naopak nakonec vzdal senátor za ODS Jaroslav Kubera, podle kterého je v podstatě rozhodnuto, že vyhraje Zeman.

Není zde článek celý?