Britský policista vyhozen za komentář na Facebooku o zabalení teroristů do slaniny

Policista byl vyhozen z práce od Cumbria force kvůli hrubému pochybení poté, co napsal na Facebooku komentář, který byl posouzen, že pravděpodobně musel urazit muslimy.            

Ross Lister byl propuštěn po neúspěšném zvláštním slyšení v centrále Cumbria Constabulary, informoval Northwest Evening Mail.

Při jeho slyšení, hlavní policista Jerry Graham uvedl: „Chování, které pan Lister dnes připouští…odkazuje na příspěvek na Facebooku, který napsal, o kterém věděl, nebo měl vědět, nebo přinejmenším měl předpokládat, že je trestným činem a že bude považován za hanlivý vůči členům muslimské víry a lidem jiných náboženství.“

„Jeho chování kleslo dalece pod očekávané standardy, tak jsem se rozhodl propustit jej z řad policie bez odvolání.“

Přesný obsah komentáře, který zanechal u dalšího příspěvku a později smazal, nebyl během procesu zveřejněn.

Podle deníku byl projednávaný komentář zveřejněn k příspěvku o důsledcích teroristů a bývalý policista k němu napsal: „Co? Zabalit je do slaniny?“

Prokurátoři oznámili, že tato poznámka nesplňuje „velmi vysokou prahovou hodnotu, která je nezbytná pro trestní stíhání,“ uvedl náměstek Cumbrie. „Poškodila však konsorcium a podkopala důvěru veřejnosti.“

„Jeho chování kleslo dalece pod očekávané standardy, tak jsem se rozhodl propustit jej z řad policie bez odvolání,“ uvedl Graham.

Graham dodal: „Komunity Cumbrie očekávají, že důstojníci a zaměstnanci budou jednat pro jejich prospěch bezúhonně, spravedlivě se soudností. Důvěra místních komunit, zejména menšinových skupin, je těžce získána a snadno se ztratí.“

Bývalý policejní strážmistr je daleko od jiných, kteří se ocitli v nesnázích se zákonem kvůli nezodpovědnému použití slaniny. Alex Chivers byl v červnu uvězněn na šest měsíců za to, že přepadl dva muslimy v severní londýnské ulici s „plátkem slaniny“.

Ve Švédsku byl v březnu stíhán muž, který jedl slaninu v příliš těsné blízkosti skupiny muslimských žen. Údajně před nimi se slaninou mával a poté je s ní následoval.

Kevin Crehan byl v prosinci nalezen mrtvý po šesti měsících jeho dvanáctiměsíčního trestu odnětí svobody, který dostal za to, že nechal plátek slaniny na rukojeti dveří mešity.

Deník Breitbart London již dříve informoval o odsouzení muže z Manchesteru na 180 hodin povinné neplacené práce a 12 měsícům práce pro komunitu, za komentář, který zveřejnil na facebookové stránce Greater Manchester Police.

„Nechoďte do této země, abyste s ní zacházeli jako s vaší. Británie na prvním místě.“ Napsal Stephen Bennett v reakci na příspěvek týkající se sexuálního případu s podezřelým Asiatem.

Když byl otec sedmi dětí zatčen, údajně řekl důstojníkům: „Je to kvůli té muslimské věci na Facebooku? Jsem uvězněn za to, že se zastávám své vlastní země.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?