Budete-li v Praze volit KSČM, zakroužkujte Josefa Skálu, Lubomíra Ledla, Milana Krajču a Milana Neuberta

mirvesveteK tomu, jaké strany si myslím, že by bylo dobré volit v letošních parlamentních volbách, jsem psal zde a zde. Pokud jste si nějakou stranu vybrali, bylo by také dobré vědět, co za konkrétní lidi se nachází na kandidátce Vašeho volebního obvodu a pokud možno pomocí kroužkování se pokusit prosadit ty, kterým důvěřujete nejvíce. Osobně znám pouze několik lidí z pražské kandidátky KSČM a pokud je to vaše volba a vaše bydliště, tak doporučuji tyto čtyři: PhDr. Josef Skála, CSc., JUDr. Lubomír Ledl, Milan Krajča, RNDr. Milan Neubert, Ph.D. Doporučuji je z následujících důvodů:

Všechny z výše uvedených znám osobně už řadu let z prostředí občanského aktivismu, kdy se na velmi mnoha různých prospěšných akcích aktivně podíleli, pomáhali je pořádat a propagovat. Jednalo se především o aktivity, ve kterých se upozorňovalo na nebezpečí válečných konfliktů ze strany NATO, o účast na různých seminářích a diskuzích s občany a jejich pořádání, dříve o protesty proti tzv. církevním restitucím. V poslední době také o akce proti postavení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí a nejnověji v úsilí o ponechání výnosů z těžby lithia a nerostných surovin obecně v České republice.

Všichni se často účastní, ať už jako vystupující nebo pořadatelé, různých seminářů v rámci Spojenectví práce a solidarity nebo demonstrací a různých aktivit hnutí Ne základnám, apod. Vždy se projevují jako lidé činorodí, spolehliví a spolupráce schopní bez postranních úmyslů a v případě potřeby uplatňují své odbornosti. Svou politickou činnost vyvíjejí především v zájmu světového míru a v zájmu občanů České republiky a pozvednutí kultury společenských vztahů.

Pokud je vaší volbou KSČM, bylo by dobré, aby byli tito lidé v Poslanecké sněmovně, protože mají vstřícný přístup k občanům, jsou na komunikaci s občany zvyklí a budou tedy aktivně prosazovat jejich (naše) zájmy.

Josef Skála a Milan Krajča jsou členy KSČM, Lubomír Ledl a Milan Neubert jsou členy Strany demokratického socialismu (SDS) www.sds.cz

PhDr. Josef Skála, CSc.

03_skala

Teď zase změnu k lepšímu!

65 let, historik a publicista, místopředseda ÚV KSČM
Učil na Karlově univerzitě. Práci, přibližující ČSSR okolnímu světu, slaďoval ve stranické centrále. Pak vedl Mezinárodní svaz studenstva. Jednal s desítkami světových politiků. Vystupoval i na Valných shromážděních OSN. Spojence našel i pro osvobození řady těch, koho věznily reakční režimy. Dal dohromady i zakladatele první kyperské univerzity. V KSČM odpovídá za ideově politickou práci a média. Lhářům čelí i novými rubrikami na www.kscm.cz a aktivizací stranického facebooku. Své www.stripkyzesveta.cz vydává už pátým rokem. Za jeden provaz táhne s řadou nezávislých osobností a iniciativ. Knih napsal osm. Širokou veřejnost oslovuje v našich i zahraničních médiích.

Je ženatý a má dospělou dceru.

Milan Krajča

06_krajca

Proti imperialistickým válkám a agresím – za vystoupení z NATO!

33 let, v současné době na rodičovské dovolené
Mimo práce v rámci Komunistické strany Čech a Moravy je politicky aktivní v několika organizacích mezinárodní solidarity a mírovém hnutí, na mezinárodní úrovni ve Světové radě míru. I proto usiluje o změnu zahraniční politiky České republiky k orientaci na mírovou mezinárodní spolupráci, odmítnutí imperialistických válek a agresí a vystoupení ze Severoatlantického paktu NATO. Mezi jeho záliby patří vedle kultury i sport, je členem Českého maratonského klubu. Je ženatý a má dvě děti.

http://www.milankrajca.cz/

JUDr. Lubomír Ledl

07_ledl

I český politik může mít vlastní názor

65 let, právník
Spojovacími prvky jeho praxe jsou politika – mezinárodní vztahy – obhajoba veřejného zájmu. Má 14 let zkušeností v zastupitelských funkcích od zastupitele na úrovni městské části, hlavního města až po Federální shromáždění ČSFR. V současné době pracuje jako zastupitel a předseda výboru zastupitelstva městské části Praha 10, poradce místopředsedy PS PČR, místopředseda Česko-čínské obchodní komory, člen řady komisí Strany evropské levice, člen koordinační rady Spojenectví práce a solidarity aj.

RNDr. Milan Neubert, Ph.D.

milan-neubert

62 let, fyzik

loading…

Není zde článek celý?