Budoucí premiér hovoří: Nechceme čekat na hranicích, nech nam dají štempel

Andrej Babiš říká, že chce zlomit současný systém. | FOTO: Repro: ČT

Důsledně nekonfliktní byla nedělní Partie na Primě, jejíž hostem byl Andrej Babiš. Zajímavý tak byl zřejmě jen způsob vyjadřování budoucího premiéra. Pár perel z něj totiž jako tradičně vypadlo. „Někteří říkají, se musím smát, že jsem populista. Dobře to řekl pan prezident, ja jsem pragmatik,“ řekl například při vysvětlování toho, proč s ním nikdo nechce do vlády.

Když se ho moderátor zeptal na vyšetřování, kterému spolu s Faltýnkem a svou rodinou čelí, dokázal se Babiš během dvou tří vět dostat k církevním restitucím. „Církevní restituce nás připravili o 54 miliard, tam nás obrali,“ konstatoval při vysvětlování toho, proč je vyšetřován kvůli zneužití padesátimilionové dotace. Ze svého problému se prý nenechá zachránit prezidentem Zemanem, který může zrušit trest i vyšetřování. „Nikdy jsem o tom nemluvil, on by to neudělal, to by bylo ostuda. Takže já to odmítám. Nic jsem nežádal a on by to neudělal. Žádný problém nemám. To jsou spekulace,“ ujistil vítěz voleb.

Když řešil, zda vystoupit z Evropské unie nebo nevystoupit, předložil jasný argument. „Nevim, jestli chceme znovu stát tady na hranicích a čekat, nech nam dají ten štempel,“ uvedl k danému tématu.

Moderátor opatrně naznačil, jestli náhodou premiér vyšetřovaný z rozkrádání unijních dotací není tak trochu ostuda. Babiš ho ujistil, že ví, kam míří, a prý i ví, že se o něj zahraniční média zajímají. Moderátor ani budoucí premiér už však nezmínili, že o Babišovi jako o hrozbě pro ČR a možná i EU psaly před volbami nejznámější světové deníky. „Dokonce budu mít teďka rozhovor s nejslavnější moderátorkou CNN, teď nevím, jak se jmenuje. O mně se píše v zahraničí. Ten zájem je velký, protože do rakouské televize jsem mluvil německy, teď budu mluvit anglicky,“ uvedl Babiš.

Není zde článek celý?