Byl schválen design pasu fanouška na MS 2018

Ministerstvo pro komunikace a spoje Ruské federace na svém oficiálním webu oznámilo, že bych schválen formát a design pasu fanouška, který bude potřeba k návštěvě zápasů Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku.

Pas fanouška (FAN ID) je povinným dokumentem, bez kterého se fanoušci na stadion při MS 2018 v Rusku nedostanou. Dokument je umělohmotná karta s uvedením jména a příjmení a také fotografie jejího držitele. Systém FAN ID fungoval i při zápasech Konfederačního poháru v roce 2017.

Nový pas fanouška na Mistrovství světě ve fotbale 2018 v Rusku
Nový pas fanouška na Mistrovství světě ve fotbale 2018 v Rusku

„K navštívení fotbalového mistrovství světa si divák bude muset zařídit nový pas fanouška. Žádost mohou podat a FAN ID získat po koupi lístků na turnaj,“ oznámil zástupce vedoucího úřadu realizování strategických projektů Ministerstva pro komunikace a spoje Ruska Andrej Romankov, jehož slova jsou uvedena v tiskové zprávě ministerstva.

Pas fanouška společně s lístkem na zápas umožňuje fanouškovi využití bezplatného vlaku mezi městy, ve kterých se MS 2018 pořádá, a také mohou v den zápasu zdarma využít MHD daného města. Zahraničním fanouškům FAN ID umožňuje bezvízový pobyt na území Ruska v období 10 dnů před zahájením MS 2018 a 10 dnů po finálovém zápase.


Není zde článek celý?