Byla vyřčena cena za mrtvého Američana

V USA existuje pololegální trh, kde se prodávají a nakupují těla zemřelých a jejich orgány. Byznys model tohoto „průmyslu“ stojí hlavně na snaze chudých Američanů ušetřit na vlastním pohřbu. O tom píše Reuters.

Agentura provedla vyšetřování, jehož výsledky byly publikovány 24. října. Jak se podařilo zjistit žurnalistům Reuters, americké společnosti, které operují v této pololegální sféře, obyčejně uzavírají smlouvu na bezplatnou kremaci části těla zemřelého.

Výměnou za to dostávají právo nakládat se zbylými orgány podle svého uvážení. Tento obchod je populární ve většině severoamerických státech, hlavně v málo zajištěných rodinách, které si nemohou dovolit tradiční pohřeb.

Tento byznys přináší solidní zisky. Podle informací Reuters, jen jedna ze společností vydělala za tři roky až 1,25 milionu dolarů. Cena celého těla se pohybuje od 3 do 10 tisíc dolarů, společnosti ale obyčejně rozdělují tělo na šest částí. Trup s nohama se prodává přibližně za 3,5 tisíce dolarů, hlava za 500 dolarů, noha za 350 dolarů, páteř za 300 dolarů.


Není zde článek celý?