Bývalý velitel Azovu promluvil o přesunu fronty z Donbasu do Kyjeva

Vojenské operace se přesouvají z Donbasu do Kyjeva. Takový názor vyslovil v rozhovoru pro list Apostrof poslanec Nejvyšší rady a zakladatel praporu Azov Andrij Bilickij.

„Neustále nám tvrdí, že se počet ztrát na frontové linii snižuje, ale ve skutečnosti se fronta postupně přesouvá do středu země. Již se dávno začala přesouvat do Kyjeva,“ uvedl poslanec.

Podle Bilického o tom dosvědčují vraždy novináře Pavla Šeremeta, plukovníka ukrajinské rozvědky Maksima Šapovala, důstojníka kontrarozvědky Služby bezpečnosti Ukrajiny Oleksandra Charberjuša a další incidenty.

„Jak vláda, tak i policie, ministerstvo vnitra či Služba bezpečnosti Ukrajiny jsou zcela bezmocní,“ dodal poslanec.

Letos v ukrajinských městech došlo k několika výbuchům osobních vozidel, ve kterých zahynuli důležití vojenští činitelé. V březnu v Mariupolu byl do vzduchu vyhozen plukovník SBU Oleksandr Charberjuš. V červnu v Kyjevě explodovala nálož v autě, ve kterém byl plukovník hlavní správy rozvědky ukrajinského ministerstva obrany Maksim Šapoval. V září v centru Kyjeva vybuchlo auto, ve kterém zahynul bývalý účastník protiteroristické operace Timur Machauri.


Není zde článek celý?