Chalupovi (ANO) se nelíbí, že Dienstbier pochybuje o Zemanově duševním zdraví

Pan poslanec za ANO Bohuslav Chalupa se nám zase pěkně rozjel s rozvíjením svých myšlenkových řetězců. Nelíbilo se mu, co napsal na svém Facebooku o prezidentově vystoupení na Radě Evropy Jiří Dienstbier ml. Ten Zemanovy výroky označil za „nepřijatelné a nemravné“. Konstatoval tam také, že nejde jen tyto věty, ale o trvalejší problém: „M. Zeman se však v poslední době dopouští řady dalších výroků a kroků, které v souhrnu naznačují, že se v důsledku jeho veřejně známých chorob zhoršuje nejen jeho fyzický (to by nebylo tak podstatné) ale i duševní zdravotní stav. V plné duševní kondici by těžko mohl mluvit např. o likvidaci novinářů, zabíjení kameramana ČT nebo projevoval absenci sebereflexe. Ke zhoršování prezidentova zdravotního stavu se už i v médiích vyjadřovali někteří lékaři.“

To všechno je čirá pravda. Z nějakého důvodu, které zná zřejmě jen poslanec Chalupa a možná ještě nějací zasvěcenci ve vnitřním kruhů ANO, ale má pro Zemana slabost. Tak se na svém Facebooku vyslovil: „Pan Diensbier opět co? No opět nepřekvapil! Kde kdo tu kritizuje prezidenta ČR, ale kdo z těch kritiků (kecalů) vlastně něco skutečně objektivně posoudil, kdo z nich co reálně proveditelného navrhl? S panem Dientsbierem jsem měl možnost se názorově několikrát ‚střetnout‘ i před TV kamerami a pokaždé, pokaždé to byl neopakovatelný zážitek :-)……. a na místě pana Dientsbiera bych byl velmi velmi opatrný v posuzování duševního stavu kohokoliv! Poslechl jsem si několik posledních vyjádření prezidenta, tedy i to na summitu prezidentů V4 a nezaznamenal jsem nic, co by mne jako Českého občana, člověka který trochu vidí za oponu, uráželo nebo s čím bych po faktické stránce nemohl souhlasit nebo nemohl brát v úvahu. Pan prezident je možná stár, ale rozhodně má stále, a nikoliv 5, ale všech 6 pohromadě, na rozdíl od nekompetentních hnědými či růžovými brýlemi zaslepených křiklounů a křiklounek, ať už bez titulu nebo s titulem (DAMU, JAMU apod.), s plochým či nafouklým hrudníčkem….
číslo 9 stále žije.“

Na to, že Zeman byl mnohokrát přistižen při lži a naposledy v souvislosti s jeho vystoupením na Radě Evropy, Chalupa nijak věcně nereaguje. Zeman si ve své řeči třeba vymyslel na podporu svých tvrzení neexistující výrok bývalého spolkového prezidenta Gaucka. Také pečlivě vynechal Gauckovy názory na sankce proti Rusku, o kterých si Gauck myslí, že fungují. Zeman tedy buď vědomě lže, nebo si nepamatuje. Obojí je dost na pováženou. Krom toho by bylo na místě, aby hlava státu neohromovala projevy pronášenými spatra, ale nechala si projev když už ne napsat, tak aspoň zkontrolovat. Že veřejně pronáší nesmysly, je urážka posluchačů. Na návsi v Horní Dolní mu to prochází, mezi gramotnými lidmi, kteří si umí informaci ověřit, mu to ale projde stěží.

Tak aspoň vidíme, jak „číslo 9 žije“. Lži, manipulace, oslavování pochybných vůdců, nevkus, neschopnost argumentovat k věci. Je legrační, když poslanec Chalupa píše: „Kdo z těch kritiků (kecalů) vlastně něco skutečně objektivně posoudil?“ Ale to my přece víme, kdo už Zemanovy řečičky posoudil. Posoudil je Putinův režim a konstatoval, že tohle teda ne. Trapný výsledek. To by snad našemu prokremelskému patolízalovi mohlo stačit, aby se ve svých jurodivých světových iniciativách trochu krotil. Ale kdepak, nutkavé pohyby Zemanova jazyka jakoukoli myšlenkovou činnost už dávno předcházejí.

Následná debata je taky dost výživná.

Hezká sonda do mysli některých lidí. Taky do mysli pana Chalupy. Ty jeho představy o křiklounech s „plochými, nebo nafouklými hrudníčky“. To jsou tedy vize…

Není zde článek celý?