Chvála nekandidujícímu Jaroslavu Kuberovi. Nač tříštit pravicové hlasy

Jaroslav Kubera se nebude ucházet o funkci prezidenta. Je to dobře. Ne snad kvůli tomu, že by Kubera nebyl dobrým kandidátem. Situace v ČR je, jak ukázaly parlamentní volby, dost vážná. Je třeba netříštit pravicové hlasy.

Jaroslav Kubera by totiž v prezidentské volbě rozhodně nezapadl. V ODS jde o jednu z nejviditelnějších tváří. Je velmi osobitý a jistě nejen na severu Čech, kde už 23 let vede město Teplice, by našel velkou podporu.

Česká republika je ale nyní v situaci, kdy nutně potřebuje kompetentního, důstojného a prozápadního prezidenta. Takového, který nebude v zahraničí i doma dělat ostudu. Takového, kterého si obyvatelé země budou vážit. Takového, který nerozděluje společnost na polovinu příznivců a na polovinu, která ho nenávidí.

Občanská demokratická strana jede. Po slušné kampani se dostavil úspěch ve volbách (ačkoliv úspěch ODS  kdysi vypadal jinak). Po úspěchu ve volbách zatím Petr Fiala postupuje dobře. Přesně tak, jak to slíbil. Navíc ODS nyní spěje k tomu, že podpoří jednoho ze známých kandidátů.

A o to tady jde. Pravicové hlasy je potřeba sjednotit a odevzdat co nejmenšímu počtu kandidátů. Favority jsou Jiří Drahoš a Michal Horáček. Oba zřejmě výše uvedené splňují. Miloš Zeman už by měl jít na odpočinek, budoucí premiér Andrej Babiš potřebuje na hradě silného oponenta, jak napsal Michal Horáček.

Není zde článek celý?