Čína oznámila modernizaci ozbrojených sil do roku 2035

Čína hodlá do roku 2035 modernizovat své ozbrojené síly, aby plně odpovídaly současným výzvám a požadavkům nové doby, prohlásil generální tajemník ÚV Komunistické strany Číny Si Ťin-pching ve svém projevu na zahájení 19. sjezdu Komunistické strany Číny.

„Dosáhli jsme nového historického klíčového okamžiku v posilování národní obrany a ozbrojených sil… Musíme zcela uplatnit myšlenky strany o posílení armády pro vstup do nové éry a přizpůsobit vojenskou strategii novým podmínkám,“ prohlásil Si Ťin-pching.

Zdůraznil, že Čína má „vybudovat silnou a moderní armádu, námořnictvo, letectvo, pozemní vojska, a také vojska strategické podpory“.

„Uděláme to naší misí, aby do roku 2035 byla modernizace naší národní obrany a ozbrojených sil v podstatě ukončena,“ zdůraznil čínský předák.

Podotkl rovněž, že „do poloviny tohoto století je třeba plně změnit lidovou armádu Číny v ozbrojené síly pokrokové světové úrovně“.

„Je nutno dosáhnout podstatného pokroku v oblasti informatizace armády a značně zvýšit její strategický potenciál do roku 2020,“ řekl Si Ťin-pching.


Není zde článek celý?