Čínský expert: USA využívají organizace pro zasahování do záležitostí jiných států

Profesor Čínské university komunikace Yang Mian v rozhovoru pro Sputnik China zdůraznil, že USA otevřeně nebo tajně využívají různé vládní a nevládní organizace pro zasahování do záležitostí jiných zemí, zejména těch, které jim nevyhovují.

Výsledky průzkumu provedeného v rámci projektu Sputnik.Názor dříve ukázaly, že více než 40 % obyvatel Francie, Německa a Polska a třetina Britů si myslí, že USA zasahují do průběhu voleb v jiných zemích.

Yang Mian při komentáři výsledků průzkumu oznámil, že USA využívají různé organizace pro zasahování do záležitostí jiných zemí, které jim nevyhovují.

„USA se dříve opakovaně pokoušely o ovlivnění voleb v zemích, se kterými neměly dobré vztahy, jde například o státy Latinské Ameriky a Itálii. Během těchto pokusů USA otevřeně vystupovaly s podporou opozičních vládních kruhů a snažily se ovlivnit vládnoucí režim nebo nějakou ze stran. „Dřívější zločiny“ USA tohoto typu jsou přímými důkazy (pozn. ovlivňování voleb jiných zemí). Proto se u většiny lidí přirozeně vyvinuly podobné představy a obraz USA. Co se týče zásahu Ruska do amerických voleb, tato myšlenka je prosazována poslední rok až po výsledcích voleb v USA. Stále však zatím nebyly dokázány skutečnosti o vlivu Ruska na průběh amerických voleb a ani o zapojení ruských státních struktur do hackerských útoků,“ řekl Mian.


Není zde článek celý?