Co děláte v pátek a v sobotu? Najdete si chvilku na záchranu demokracie?

Co plánujete na víkend? Výlet? Zahradu? Návštěvu známých? A nenašli byste si deset minut? Je totiž třeba zachránit demokracii v České republice. Stačí jít do volební místnosti a volit některou z demokratických stran. Potřeba je každý hlas. Situace je velmi vážná.

Z předvolebních průzkumů totiž opakovaně vypadla krajně nebezpečná koalice ANO, KSČM a SPD. ANO má pevné jádro voličů, komunisté tradičně disciplinované podporovatele a Okamurovi se na základě nesmyslných a vykonstruovaných problémů pravděpodobně podaří dostat k volbám ty, kteří zůstávali dříve doma.

Strach je odůvodněný. SPD a komunisté chtějí vystoupit z EU, Babiš chce rušit senát a snižovat počet poslanců ve sněmovně. Všechny tři strany mají údajně úzké vazby na Rusko. Komunisté chtějí znárodňovat a vystoupit z NATO, naši bezpečnost chtějí svěřit Rusku a Číně.

Z několika zvlášť závažných trestných činů obviněný bývalý estébák Babiš je se svou politickou firmou ANO zvláštní kapitolou. Za poslední čtyři roky dokázal, že pozici ve vládě dokáže zneužívat pro svůj prospěch. Jeho firmy začaly vítězit ve výběrových řízeních státu, likvidoval konkurenci pomocí státních úřadů. Oproti tomu ty, kteří mu v minulých volbách dali hlas, tedy podnikatele, řádně dusí. Zavedl řadu restriktivních opatření. Výsledek? Podnikatelů ubývá, majetek Babiše vzrostl za poslední čtyři roky o zázračných 48 miliard. Tak komu je vlastně líp?

Bohužel v pátek a v sobotu nebudeme rozhodovat jen o výši daní. Budeme rozhodovat o tom, jestli u nás zůstane svoboda a demokracie, kterou 28 let budujeme, nebo jestli se vrátíme do říše Ruska. Faktu, že nás čekají zcela zásadní volby, si všimli všude po světě. Přední deníky v USA a Německu píší o tom, že volby v České republice mohou ohrozit stabilitu samotné Evropské unie.

Prosím, pojďme volit demokratické strany, které mají šanci dostat se do sněmovny a mohou nás zachránit. Naši předkové museli o svobodu bojovat se zbraní v ruce, nám stačí vložit lístek do obálky. Zatím.

Teď jde o vše.

Není zde článek celý?