Co má na svědomí KSČM? Kontroly kotlů, kontrolní hlášení, solární panely a další

Současní komunisté sice vzpomínají na staré dobré časy v Sovětském svazu, ale zároveň v tichosti pomáhali Sobotkově (a Babišově) vládě s nepříjemným omezováním živnostníků i domácností.

Podnikatelům, zejména těm nejmenším, stávající poslanci asi nejvíce uškodili kontrolním hlášením k DPH a „online pokladnami“ (EET). Pro kontrolní hlášení vztahující se na sebemenšího plátce DPH i s vysokými nastavenými pokutami (na které již tehdy upozorňovala pravicová a středopravá opozice a které byly vládou teprve po dlouhé době dodatečně omezeny) hlasovali všichni přítomní poslanci za KSČM.

Byrokratická zátěž v podobě kontrolního hlášení a někdy i likvidační pokuty vztahující se i na pouhé pozdní potvrzení správnosti již dříve odeslaných údajů se tak týkají i malých živnostníků s dlouholetou historií podnikání. Aby prý bylo odhaleno, kdyby se tito „gauneři“ zapojili do miliardových podvodů s DPH a požadovali by obrovské vratky na dani.

Zapadá to do tradiční komunistické strategie zničení podnikatelů v rámci třídního boje. Jen už komunisté nepředstírají, že by se boj vedl pouze proti majitelům továren a paním továrníkovým chodícím po náměstí v nových kožiších. Naopak, boj se vede zejména proti nejmenším hospodám a koloniálům včetně jejich personálu. Asi není překvapením, že KSČM nedávno podpořila na svém facebookovém profilu akci volající po třídním boji.

V případě nákladné a opět s likvidačními pokutami spojené EET se pak sice poslanecký klub KSČM zdržel, ale jen proto, že mu vadila konkrétní podoba zákona. Podle předsedy klubu Pavla Kováčika proto byly mezi komunisty různé názory, jak postupovat.

Končící volební období přineslo bezprecedentní zásah do domovní svobody a přinejmenším dva neuvěřitelné zásahy do svobody podnikání. Dva z těchto celkem tří zásahů by bez pomoci KSČM neprošly.

Konkrétně se komunisté (kromě dvou svých poslanců, kteří se zdrželi) podíleli na možnosti pro úředníky kontrolovat bez soudního povolení pod hrozbou pokuty přímo v domovech kotle, pokud má kouř z vašeho komína podezřelé zabarvení. Jak informovala ČTK, z udání se pak často vyklubaly pouze sousedské spory.

Dále pak komunisté pomohli prosadit zákaz prodávání v obchodech s velkou podlahou během několika státních svátků. Některé z těchto svátků jsou přitom paradoxně křesťanské a připomeňme, že např. papež Pius XII. vyloučil komunisty z katolické církve.

V případě zákazu kouření v některých soukromých objektech pro podnikání (zejména v hospodách včetně oddělených místností i kuřáckých koutků a salónků) se rovněž přičinila část (asi 40 %) komunistických poslanců, ale zákon by byl schválen i bez nich.

Přinejmenším stejně hrozné jako omezování lidí je však od komunistů ohrožování naší bezpečnosti. KSČM se v minulosti opakovaně snažila povolit dodávky materiálu pro nebezpečný jaderný program Íránu, kde vládne diktátorský režim hlásící se k nebezpečnému výkladu islámu a dlouhodobě nám či našim spojencům vyhrožuje včetně snahy o totální likvidaci Izraele (což je nehoráznost bez ohledu na váš postoj k tomuto státu).

Írán dlouhodobě vyvíjí balistické střely, které by zřejmě již byly schopné zasáhnout střední Evropu a od mezinárodní smlouvy z roku 2015 má navíc přístup i k materiálu pro rozvoj svého jaderného programu. Putinova (ruská) vláda navíc tomuto fanatickému režimu dodala vyspělou protiletadlovou obranu, takže bude v budoucnu o to obtížnější v případě potřeby proti Íránu zasáhnout.

Našim komunistům však zjevně „kapitalismus“ nesmrdí. Jejich návrhy na povolení nebezpečných dodávek do Íránu se nikdy nesetkaly s pochopením Poslanecké sněmovny. Tentokrát však s návrhem přišla samotná vláda. Nebezpečný materiál či technologie má aktuálně velký zájem dodávat do Íránu obchodní spojenec Andreje Babiše a mimo jiné majitel skupiny televizních stanic Prima Ivan Zach. Izraelští představitelé uvedli něco ve smyslu, že české snahy z obchodního hlediska chápou a pokud své spojence (nejen Izrael, ale i Saúdskou Arábii a vlastně i Evropu, kam Írán dostřelí) nezradí Česká republika, najde se jistě v budoucnu někdo jiný. Pro dodávky do Íránu hlasovali všichni přítomní komunističtí poslanci, návrh však nakonec o několik hlasů neprošel.

Komunisté navíc mají podíl i na rozsáhlém boomu solárních panelů na českých loukách, aby zazněl výrazný příklad jejich zásahu do našich životů i z předchozích volebních období. Jestli tedy nadáváte na miliardové dotace pro solární barony, nadávejte nejen většině sociálních demokratů, lidovců (včetně části současné TOP 09) a US‑DEU (jestli si tu stranu ještě pamatujete), ale také právě nadpoloviční většině komunistů. Proti dotacím tehdy byli pouze všichni přítomní poslanci za ODS.

Snaha komunistů zrušit lustrace už pak asi nikoho nepřekvapí. Při hlasování začátkem roku 2014 byli pro jejich zrušení samozřejmě všichni komunističtí poslanci.

Kromě těchto moderních excesů se však čeští komunisté rádi vracejí i ke své minulosti. Nejenže podporují třídní boj, jak už bylo zmíněno výše. Také oslavují kubánský režim diktátora Fidela Castra, gratulovali severokorejskému diktátorovi k nástupu do funkce a také vzpomínali na komunistický Sovětský svaz.

Není zde článek celý?