ČT předvedla v povolebních debatách pravou pekelnickou výzbroj: zlo, nenávist, závist, pohrdání a strach

Sledovat dvouhodinovou povolební debatu lídrů vítězných stran vedenou Václavem Moravcem a v rychlém gardu další s vyplašeným modrátorem Borkem a novinářskou elitou, vyžadovalo velkou dávku masochismu a pro diváky bylo dost stresující.

V kokpitu studia, evokujícího kulisy filmu Hvězdné války, sedělo osm lídrů vítězných stran v percentuálním pořadí.

Ten devátý, který se prodřel s pomocí TOPky na deváté místo, nová hvězda STAN Jan Farský, chyběl.

Tento buran se přikradl bez omluvy po půlhodinovém zpoždění.

Předvídatelný Moravcův scénář se nesl na vlně manipulace pomluv a urážek Faltýnka a Okamury. Xenofobie, populismus lži, manipulace…

Ano, přesně to se odehrává, ale především v ČT.

Úporná Moravcova snaha vydolovat z hostů závaznou odpověď kdo s kým do koalice hraničila s brutalitou. Spekulace o nemožnosti sestavení vlády se stíhaným zlosynem Babišem a strašením předčasnými volbami byla zákeřná, s cílem vyvolat v divákovi nejistotu a strach.

Kožené projevy lídrů stran s ostudnými procenty nevypovídaly o vůli sestavit vládu, ale o politikaření a vyvolávali v divákovi jen pocit bezmoci v boji s parazity.

Moravec tradičně nadržoval Kalouskovi a poslednímu na chvostě „vítězů“ Farskému, se kterým očividně koketoval.

Povolil mu uzdu až tak, že Farský vykřikoval o likvidaci celé Babišovy rodiny!!!

Následná debata s moderátorem Borkem se nesla v epické šíři na téma pomýlený volič, šíření populismu v Evropě, zánik dělnické třídy jako důsledek volebního debaklu sociální demokracie.

Notoricky známé fráze Erika Taberiho z Bakalova Respektu, zastánce pražské kavárny Bohumila Pečinky z Reflexu, „investigativce“ Šídla ze Seznamu a roztěkaného pana Kamberského z LN, neměly pro diváku valnou informační hodnotu. Šéfredaktor deníku Referendum Jakub Patočka měl raději, jako člen poražené ČSSD, trávit noc se zoufalými soudruhy.

Jediný z diskutujících, kdo pochopil výsledek voleb jako důsledek polarizace ve společnosti, byl pořádně vytočený Jaroslav Plesl, šéfredakator MF.

Jeho názor byl stručný.

Je to úplně jednoduché. Někdo je prostě lídr a někdo ne!

Tečka.

A už mě to tady nebaví!

Není zde článek celý?