Další tanky USA u ruských hranic, Evropě se zvedá z ukrajinské vlády žaludek, inflace v RF na minimu a jiné krátké zprávy

1; Na Ukrajinu dorazilo další plavidlo s uhlím z USA. Na sociálních sítích si dělají legraci, že Ukrajina platí třikrát dráž za přeprodané ruské uhlí.

2; Stíhačka Eurofighter havarovala ve Španělsku. Pilot zahynul. Stíhačka španělského letectva se vracela z letecké show.
3; V Kyjevě poukrajinštili ruskou písničku o kobylce. V kyjevských školách jsou populární dětské básničky překládány z ruštiny do ukrajinštiny.
4; Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny promluvil o masovém alkoholismu v ukrajinské armádě, o vraždách a znásilňování civilního obyvatelstva. Velká část zvláště těžkých zločinů v zóně ATO je páchána vojáky ukrajinské armády ve stavu těžké opilosti.
5; Tankový podvod: Proč USA nahnaly obrněnou techniku do Polska? Za doprovodu jekotu východní Evropy o „ruské hrozbě“ dovezly USA ještě více tanků do Polska a Pobaltí.
6; Odchod USA z UNESCO je pouze začátek. Trump je nucen dělat podobné kroky, aby alespoň lokálně uhasil požáry, které by mohly vést k velké vzpouře.
7; Sebeurčení pro Zakarpatsko: Jak Maďarsko podporuje separatismus na Ukrajině. Experti jsou přesvědčeni, že Budapešť bude pokračovat v tlaku na Kyjev a využívat k tomu všechny dostupné mechanismy.
8; Microsoft a Facebook položily největší kabel na světě mezi Evropou a USA. Může převzít většinu provozu mezi Evropou a USA.
9; V Doněcké republice odhalili pomník domobrancům, kteří zahynuli u Ilovajska. Je zde vidět návaznost generací: Jedna hájila Vlast před německým fašismem, druhá ji brání před kyjevskými neofašisty.
10; Ruští vojáci a tajné služby Egypta usmířili Armádu Islámu a dvě další uskupení z Damašku. Mírová dohoda byla uzavřena ve štábu rozvědky Egypta v Káhiře.
11; Ukrajina bude roztrhána na kousky. V Kyjevě vyjmenovali regiony, kterým hrozí separatismus. Poskytnutí zvláštního statusu Donbasu podle Minských dohod povede k tomu, že Ukrajina bude roztrhána na kousky.
12; Donbas a Ukrajina jsou absolutně nekompatibilní. Byl zveřejněn článek, zdali má vůbec smysl se v Donbasu zamýšlet o jakémkoli návratu.
13; Ruské ministerstvo obrany: USA vytvářejí systém okamžitého globálního úderu. Oznámil to zástupce ruského ministerstva obrany na rusko-čínské tiskové konferenci o protivzdušné obraně.
14; Rusko zaútočilo na USA pomocí Pokémonů. Televizní stanice CNN tvrdí, že pokusy Ruské federace ovlivnit situaci v USA byly podnikány i na půdě YouTube a Pokemon Go.
15; Kličko slíbil, že bude vybudován pomník Borise Němcova. V Kyjevě bude v nejbližší době instalován pomník Borise Němcova a jeho jménem bude na jeho počest nazván jeden z parků.
16; Neonacisté připravují útok na Kyjevsko-Pečorskou Lavru na svátek Blahoslavené Panny Marie 14. října. Ve stejný den oslavují radikální nacionalisté výročí vzniku UPA.

17; Lžou, kradou a tloustnou a všechno to svinstvo svalují na „agresora“. Evropě už se zvedá žaludek z ukrajinské vlády, ze všeho toho bahna problémů, lhaní, prázdných slibů, výčitek a požadavků.
18; Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na obvinění ze strany CNN z útoku pomocí pokémonů. Marija Zacharova komentovala informaci, že Rusko útočí na USA přes Pokemon Go. Podle logiky CNN vycházejí Afroameričané při formulaci své občanské pozice z hry s pokémony. Přesně takhle pitomě televizní stanice vysvětluje vznik rasových problémů v současné Americe. Opět za všechno můžou Rusové… a samozřejmě jimi řízení pokémoni.
19; Osud Ukrajiny je nezáviděníhodný, říká Rostislav Iščenko. Doba, kdy bylo ještě možné něco změnit, je pro Kyjev už beznadějně pryč.
20; USA jsou nespokojeny s nákupem ruských S-400 Tureckem. V Americe jsou znepokojeni tureckým nákupem protivzdušných raketových komplexů S-400 od Ruska.
21; USA oznamují zemětřesení v okolí jaderného polygonu v KLDR. Geologická služba USA zaznamenala sérii podzemních záchvěvů o magnitudě 2,9 v okolí severokorejského jaderného polygonu.
22; Už je známa příčina statisíců předčasných úmrtí v Evropě. Evropská agentura pro životní prostředí oznámila příčinu předčasné smrti půl milionů Evropanů ročně. Jde o znečištění atmosféry mikroskopickými částicemi, které snadno pronikají do plic nebo dokonce do krevního řečiště a stávají se příčinou smrti zhruba 428 tisíc lidí ročně.
23; Čína o systému protivzdušné obrany THAAD v Jižní Koreji: Podkopává bezpečnost Číny a Ruska. Americký systém protivzdušné obrany podkopává čínské a ruské strategické bezpečnostní zájmy.
24; Post-apokalypsa: Dron natočil, jak pošťák rozváží poštu po vyhořelém městě v Kalifornii. Požáry v Kalifornii si vyžádaly 31 životů a zničily více než 3,5 tisíce budov a stovky hektarů lesa.
25; Černomořský apetit Ruska Krymem nekončí, píše Bloomberg. Rusko má v úmyslu rozšířit svůj vliv na celé Černé moře, tvrdí v agentuře Bloomberg hlavní velitel sil NATO v Evropě.
26; Vojenský expert řekl, jaká bude odpověď Ruska na expanzi systému protiraketové obrany USA. Domluvit se s americkou stranou na téma protiraketové obrany není v současné době reálné.
27; Jak dnes vypadá nejvyšší bod Donbasu – hrdinná Saur-Mohyla? Rachot války na Saur-Mohyle utichl už před více než dvěma lety, ale stopy války tu zůstávají dosud.
28; Ve Voroněži proběhlo rozloučení s letcem Su-24, který zahynul v Sýrii. Panychida za navigátora Jurije Kopylova, který zahynul při startu letadla Su-24 z letiště Hmeimim v Sýrii, proběhla ve Voroněži.
29; Kdo říkal, že v Kyjevě není horká voda? V Kyjevě prasklo potrubí s horkou vodou. Za příčinu protržení označují komunální služby „neočekávanou katastrofu“ – začátek topné sezóny.
30; Inflace v Rusku v roce 2017 poklesne na hodnotu 2,7 %. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj snížilo prognózu inflace na úroveň 2,7 až 2,8 %.
31; Žádná asimilace: Klimkin slíbil Rumunsku, že na Ukrajině nebude uzavřena ani jedna rumunská škola. Oznámil to ukrajinský ministr během návštěvy země.
32; Prankeři Vovan a Lexus se objevili v Muzeu vojenské odvahy Donbasu věnovaném právě probíhajícímu konfliktu v regionu.
33; Kronika derusifikace: Na Ukrajině vstoupil v platnost nový zákon, který vytlačuje ruský jazyk. Na Ukrajině dnes, tj. 13. října, začal platit zákon o jazykových kvótách v televizích.
34; Jaderná ponorka amerického vojenského námořnictva s raketami s plochou dráhou letu vplula do přístavu v Jižní Koreji. V roce 2017 tato ponorka vplouvá do přístavu v Pusanu už podruhé.
35; Ukrajinci vytvořili magnetické pole země. Lidová tvořivost ve fyzice od Niny Matvijenko. Ukrajinský národ má boží původ a účastnil se i vytváření magnetického pole Země.
36; Nepleťte se do záležitostí Ukrajiny. Zabíjíte tím Ukrajince. Mosijčuk vyzval EU, aby si uvědomovala, kde je její místo. Igor Mosijčuk považuje připravovanou zdravotnickou reformu za neefektivní a dokonce škodlivou.
37; Investoři nadále investují peníze do Ruska. Příliv prostředků do fondů orientovaných na ruská aktiva trvá už nepřetržitě sedm týdnů.
38; Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že díky akcím ruského letectva je 92 % území Sýrie osvobozeno od ozbrojenců Islámského státu.
39; Hlavní zbraní ukrajinské moci je teror vůči lidu Donbasu, vyplývá ze zprávy o situaci v Donbasu za poslední týden.
40; Americká protiraketová obrana pokrývá takřka celé území Ruské federace, hlásí ruské ministerstvo obrany. Spojené státy záměrně uvádějí svět v omyl ohledně reálných možností systému protiraketové obrany.
41; Autobus s Ukrajinci se převrátil a zapadl do příkopu cestou na mistrovství světa v bojovém umění sambo. K incidentu došlo cestou do Srbska.
42; U Poltavy se převrátil kamion s prasaty. Nákladní automobil převážel 180 prasat. Zhruba padesát z nich nehodu nepřežilo.
43; Přeběhlí policisté se vracejí do Doněcké republiky poté, co na Ukrajině prožili zklamání. Při kontrole dokumentů na kontrolním stanovišti v Majorsku byl zadržen bývalý zástupce náčelníka traťového oddělení na stanici Děbalcevo.
44; Pro evropské jazyky jsme učinili výjimku, hlásí Klimkin. Nového vzdělávacího zákona, který zcela ruší výuku v jazycích národnostních menšin, byly vyňaty jazyky Evropské unie. Zákon je tedy dnes namířen už výhradně jen proti ruštině.
45; Jak USA prohrály s Ruskem a Íránem válku v Sýrii. Dnes se vojenská situace v Sýrii velmi silně liší od počáteční etapy tohoto konfliktu, který vznikl v roce 2011.

46; V Kremlu avizovali „velmi důležité Putinovo vystoupení“. Připravuje se velmi důležité a tradičně zajímavé vystoupení, prohlásil tiskový tajemník ruského prezidenta.
47; Ministerstvo obrany Turecka prohlásilo, že pozice v Sýrii zaujímá po dohodě s Ruskou federací. Informují o tom oficiální stránky ministerstva.
48; Pro ukrajinské policisty budou zakoupeny neprůstřelné vyšívanky. V rámci likvidace zastaralých modelů uniforem a prostředků individuální ochrany budou policistům nabídnuty neprůstřelné vyšívanky.
49; V Radě Evropy se desítky lidí otrávily toxickým plynem. K mimořádné situaci došlo v budově Rady Evropy v Bruselu.
50; Prezident Filipín pohrozil, že do 24 hodin vyhodí ze země zástupce Evropské unie. Duterte prohlásil doslova: Vy všichni opustíte moji zemi během 24 hodin – vy všichni. Zbytek jeho vystoupení obsahoval řadu vulgárních výrazů.
51; Krym patří Rusku. Český prezident Miloš Zeman se odmítl omluvit za svá slova. Já si nedokážu představit žádnou ruskou vládu, která by se vzdala Krymu, zdůraznil prezident České republiky.
52; Německo předá Ukrajině sto použitých elektrických vlakových souprav. Ministr infrastruktury je připraven na sprchu kritiky za to, že vlaky budou vyžadovat dlouhotrvající certifikaci a náklady na přestavbu vozidel.
53; Pod dvěma oblouky Krymského mostu propluly první lodě. Po instalování silničního oblouku byl obnoven lodní provoz v Kerčsko-Jenikalském kanálu. O osmnáct hodin dříve, než bylo plánováno.
54; Supervulkán Yellowstone vybuchne ještě v tomto století, tvrdí vědci. Jak tvrdí specialisté, erupce supervulkánu v USA bude svými následky srovnatelná s plnohodnotnou jadernou válkou.
55; Polský ministr obrany údajně třikrát „odrazil útok Ruska“. Macierewicz předtím prohlásil, že během referenda v Katalánsku „ruští hackeři pomohli organizátorům obejít blokádu“.
56; Krvavý útok sebevražedných atentátníků v Sýrii. Islámský stát udeřil na silnici Deyr az-Zaur – Haseke.
57; Turecko zakázalo přijímání lodí z přístavů Krymu. V Ankaře tvrdí, že tento krok nemá nic společného s nedávnou návštěvou prezidenta Turecka na Ukrajině.
58; V Moskvě aktivisté házeli dýmovnice na budovu NATO. „Národní bolševici“ z organizace „Jiné Rusko“ požadují odchod amerických vojenských základen z Evropy.
59; Neznámý zločinec ozbrojený loveckou puškou zahájil v Istanbulu palbu na skupinu žáků. Zahynula dívenka. Dva další školáci byli zraněni. Pachatel byl policií zadržen.
60; Národní banka Ukrajiny zakázala používání bankovek s vyobrazením Krymu. Zákaz se vztahuje na operace uskutečňované při nákupu hotovostí v cizích měnách mezi bankami.
61; USA lžou celému světu, říká Erdogan. Při setkáních tváří v tvář dávají záruky a za našimi zády provozují špinavé hry, zdůraznil prezident Turecka.
62; „Poloostrov“ Sachalin. Tiskárna státních cenin (Goznak) reagovala na pozdvižení na internetu. Po včerejší prezentaci bankovek v hodnotách 200 a 2000 rublů někteří uživatelé objevili na dvoutisícovce Sachalin jako poloostrov. Tiskárna vysvětlila, že průliv mezi pevninou a ostrovem Sachalin je široký pouhých 7,3 km, což na bankovce odpovídá pouhým osmi setinám milimetru, což se v tomto měřítku může jevit jako přiléhání ke kontinentu.
63; Generální prokuratura Ukrajiny našla zlatou lopatu. Lopatu ze vzácného kovu našli během prohlídky u otce podezřelého bývalého zástupce generálního prokurátora z Janukovičových dob Renata Kuzmina.
64; Ukrajina časem uzná Krym za ruský a naše vztahy se zlepší, zní z Kremlu. Dnes v Kremlu padlo neočekávané prohlášení, které poněkud znervóznilo „ukrajinské experty“. Je třeba ctít vůli vyjádřenou milionem obyvatel Krymu.
65; V Sýrii zahynula ruská spisovatelka, která se přidala k Al-Káidě. Mediální zdroje radikálních islamistů informovaly o smrti dětské autorky z Ruska Darji Icankové v důsledku leteckého úderu.
66; V Parlamentní, shromáždění Rady Evropy označili požadavek Kyjeva zažalovat Rusko za fantazírování. V PACE naopak netrpělivě čekají na návrat Ruska.
67; Timošenková: Budu kandidovat na prezidentku Ukrajiny. Mastodont ukrajinské politiky, dáma s copem kolem hlavy, oznámila své prezidentské ambice.
68; Nechvalně známý „politolog“ a kontroverzní účastník televizních politických debat se rozvedl a do Ruska za ním přijede jeho nová žena z Ukrajiny.
Zdroj: rusvesna.su
Zpracovala: Božena Weitingerová

loading…

Není zde článek celý?