Debata na ČT: Z Babišových slov šel strach. Řekl, že chce definitivně zlomit systém

Andrej Babiš říká, že chce zlomit současný systém. | FOTO: Repro: ČT

Čtvrteční poslední debata před volbami na České televizi přinesla jen jednu vážnou informaci. Babiš se neskrývaně ukázal jako skutečné nebezpečí. Na nic jiného v pořadu, kde vystupovalo deset lídrů a dalších deset jejich kolegů hovořilo ve vstupech, ani nebyl prostor. A co zaznělo tak zásadního?

„Chceme definitivně porazit systém,“ řekl a vyzval voliče, aby mu dali více než 50% hlasů, aby mohl složit svoji jednobarevnou vládu. „Já jsem ten miliardář, který zachraňuje ty lidi. Ano, my jsme antisystémové hnutí. Občané, dejte mi 50 procent a je to vyřešeno,“ řekl také Babiš v České televizi.

Na většinu otázek, které dostal, reagoval zcestným vysvětlení, že vše jsou lži, argumentoval neověřitelnými údaji a rozčiloval se. Za svá slova si vysloužil několikrát pískot a posměch diváků. Současně se do něho opřela velká část přítomných lídrů politických stran. Například šéf Zelených Matěj Stropnický řekl: „Hnutí Agrofert je celá léta na systém napojeno, bere ze systému peníze, čerpá z něj a zároveň na něj útočí“.

Babiše atakovali i další předsedové. „Rozhodneme o tom, jestli budeme dále svobodní občané, nebo se staneme ustrašenými zaměstnanci holdingu,“ řekl o volbách Miroslav Kalousek, šéf TOP 09.

„Nebezpečné by bylo, kdyby Okamura, komunisté a ANO měli většinu. Doufáme, že zůstaneme zakotveni v evropských strukturách,“ prohlásil lídr Starostů a nezávislých Jan Farský. V podobném duchu se vyjádřil i předseda ODS Petr Fiala. „ODS jasně vylučuje spolupráci s KSČM, SPD a ANO. Naše budoucnost je v EU, chceme tam být aktivní,“ konstatoval Fiala.

Vtipný byl předseda komunistů Vojtěch Filip, který mimojiné řekl: „Není možné chodit k soudům pro rozsudky, ale pro spravedlnost „. Tato věta zní z úst komunisty neuvěřitelně. Právě komunisté jsou vyhlášeni tím, že jejich soudy neměli se spravedlností nic společného. Naopak jejich soudci a prokurátoři lhali, kradli a vraždili. Soudy byly v dobách komunismu přesným opakem spravedlnosti. Filip byl v osmdesátých letech placeným a velmi aktivním agentem StB s krycím jménem Falmer.

Není zde článek celý?