Demagog.cz: Babišůw web „Můj Demagog“ nenese naše hodnoty. Na název se nás neptal

Představitelé factcheckové stránky Demagog.cz vydali vyjádření k novému webu Andreje Babiše s názvem Můj Demagog, který má za cíl vyvracet „nepravdy“ o jeho osobě. Deník FORUM 24 jej přináší v plném znění.

Ke spuštění projektu „Můj Demagog“

Čau lidi. Pamatujete náš aprílový žertík 2014? Že nás koupil Andrej Babiš? Tak po třech letech zažíváme zajímavý spin. Exministrovi patrně naše nezávislá práce nestačí. Založil tedy k včerejšímu dni projekt, který přiznaně využívá našeho názvu, aniž by nějak navazoval na náš styl práce – vyváženě, transparentně, objektivně, se zdroji a nestranně. Že se Babišovu týmu zjevně líbí naše práce, ale odmítli nést jakékoli její stěžejní hodnoty, nás pochopitelně uvádí do nemalé schizofrenie.

Není nám z toho popravdě moc dobře, trochu se nám chce řvát, ale zrovna bohužel nemáme čas – ověřujeme. Na vaše dotazy: k užití našeho názvu Babišův tým svolení nežádal a ani by ho nedostal. Factcheckovat web nebudeme, pracujeme na předvolebních diskusích a na tom, abyste se u voleb mohli informovaně rozhodnout. Mezitím fotíme košíky s houbami a máme zkrátka dost jiné, smysluplné práce.

Nemáme žádné prostředky, jak se proti kroku Babišova týmu bránit. O tom, jak významně nás tento krok poškodí, ale nakonec přece jen rozhodnete vy. Pokud nám fandíte, můžete udělat dvě věci. Řekněte o nás svým přátelům. Pokud chcete a můžete, pošlete také pár korun na factcheck, který je a bude nezávislý. Každá koruna pomáhá a dáváme ji do chodu projektu, jak zjistíte na transparentním účtu.

Děkujeme zároveň všem dosavadním dárcům, že nám umožňují dělat naši práci tak, jak ji děláme – nezávisle, objektivně a transparentně. Nikdy jinak.

Není zde článek celý?