Demonstranti před ukrajinskou Radou dali Porošenkovi ultimátum

Účastnici protestní akce před ukrajinskou Nejvyšší radou zorganizovali veřejné shromáždění, kterého se účastní několik stovek lidí, na němž předložili prezidentovi země Petru Porošenkovi nové požadavky, uvádí dopisovatel RIA Novosti.

V pátek bývalí účastníci vojenské operace na Donbasu prohlásili, že vzali na sebe odpovědnost za další organizaci protestní akce u Nejvyšší rady.

„Ultimátum Petru Olexijovyčovi Porošenkovi: Během příštích pěti dnů, vy, pane prezidente, musíte předložit parlamentu zákon o impeachmentu. Netýká se to konkrétně vaší osoby, ale celého ukrajinského národa,“ prohlásil v sobotu během veřejného shromáždění příslušník praporu Donbas s přezdívkou Katana.

Dále dodal, že protestující požadují, aby prezident předložil návrh zákona o protikorupčním soudu.

„Pokud naše požadavky nebudou splněny, tak vám ukážeme, kdo jsme a čeho jsme schopni. Nenuťte nás k tomu, Petře Olexijovyči. Vzpomeňte si, jak v Rumunsku dopadl Ceaușescu,“ prohlásil Katana.

Demonstranti postavili ve stanovém městečku na ulici Hruševského poblíž ukrajinského parlamentu menší scénu, na které vystupují bývalí účastníci vojenské operace na Donbasu. Na veřejném shromáždění jsou převážně přítomni lidé v kamuflážní uniformě s označením praporu Donbas.


Není zde článek celý?