Druhá republika podruhé, ale v něčem je to horší. Nevábní hlodavci polezou z nor

O tom dusnu, jaké nastalo po kapitulaci po mnichovské dohodě, se psalo mnohokrát. Obrovské zklamání si žádalo najít viníky a první na ráně byli ti, co byli spojováni se systémem masarykovské republiky. Najednou se vynořili kazatelé kopající do starých prohnilých pořádků a hlásající různá ta semknutí národa. Samozřejmě podle nového předefinování, kdo do toho národa smí patřit. Židé cítili, že bude zle. Každý trochu citlivý člověk cítil, že bude zle. Byla to doba anonymních dopisů a účtování.

V něčem to ale bylo jiné. Byla to sice kapitulace, ale byla to kapitulace před vnějším nepřítelem. Spojenci usoudili, že košile je bližší než kabát a my jsme nebyli samostatně schopni se vojensky bránit. Bylo možné vždycky poukázat na vnější tlak.

To je něco, co dnes udělat nemůžeme. Nabídka stran byla velká a volby byly svobodné. Pokud odhlédneme od poziční výhody, jakou měl majitel velkých médií a od jeho peněz. Byly také tajné, nikdo by vám nedokázal, koho jste volili. A stejně čtyři lidi z deseti volit nešli, přibližně stejný počet jako v minulých volbách do Sněmovny. Polovina lidí hlasovala pro strany, o kterých nelze říci, že by byly demokratické.

Dva agenti StB v čele a jeden šizuňk, abychom nějak charakterizovali předáky ANO, komunistů a SPD. Voličům nic nevadilo. Temná minulost, lhaní, sprostá drzost. Normálka. To všechno už voličům nevadí. Slyší na boj proti korupčnímu systému od někoho, kdo z jeho pařeniště vyšel jako údajně jediný svatý a spravedlivý. Na boj proti neexistující islamizaci, když je společnost zamořená estébáky a postkomunismem. Na boj za národní suverenitu od komunistů, kteří byli z valné části členy KSČ, která se u moci držela díky cizím tankům a potlačováním jakékoli opozice.

Teď začnou krysy vylézat z děr ještě statečněji. Nebylo dřív všechno špatné, Havel a jeho parta zaprodali zemi Západu a stejně to byla nastrčená figura KGB. (Nesmyslům lze totiž věřit všem najednou, byť by se vzájemně vylučovaly. Že nemůže být něco současně pravdivé a nepravdivé, to je jen taková intelektuálská představa.) A stejně bylo a je všechno jinak, jak nám potvrdí konspirační weby s nejasnými majiteli. Hlavně aby to nebyl nějaký mainstream.

Dusno druhé republiky se vrátí. Nic se samozřejmě neopakuje úplně přesně. Teď se nepůjde po Židech, ale cizinci se rozkastují podle toho, jak jsou, nebo nejsou ekonomicky užiteční. Až nebudou fungovat fantasmagorie o islámských hordách, najde se nějaký jiný obětní beránek. Mnohá média ještě více zkrotnou.

ANO už juchá na svých internetových stránkách a nabízí tlačítko, jak vstoupit do Strany. Počet korýtek ale bude omezený, je třeba si pospíšit.

Není zde článek celý?