Dvojka liberecké kandidátky KDU-ČSL končí kvůli kolaboraci strany s Babišem

Kamil Jan Svoboda byl na druhém místě kandidátky KDU-ČSL v Libereckém kraji. V otevřeném dopise předsedovi Pavlu Bělobrádkovi ale napsal, že rezignuje a své kandidatury se vzdává kvůli tomu, že strana hodlá dál vládnout se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem.

„Důvodem mé rezignace je přetrvávající ochota KDU-ČSL a jejího předsedy Pavla Bělobrádka i dalších vládnout s hnutím ANO bývalého agenta StB a obviněného podvodníka v dotační kauze. Současné vedení KDU-ČSL dosud jasně neodmítlo partnerství s hnutím ANO. S tímto postojem zásadně nesouhlasím. Nechci být ani nucen se na něm v případě svého zvolení podílet, a proto rezignuji,“ napsal Svoboda. Zároveň vyzval své podporovatele, aby volili TOP 09.

Bělobrádek dnes o možné další spolupráci s hnutím ANO serveru Novinky.cz řekl: „To nevylučuji s žádnou stranou kromě komunistů, popřípadě SPD a podobných radikálních a extremistických stran.“ Uvedl ale, že by v případném kabinetu nesměl sedět Andrej Babiš.

Kamil Jan Svoboda dále rezignoval ze všech svých volených funkcí jako předseda městského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji a člen tamního krajského výboru.

Není zde článek celý?