Expert uviděl v novinkách NATO přípravu k hybridní válce s Ruskem

Dvě nové vojenské jednotky, které se plánují vytvořit v rámci NATO, mohou být použity pro vtržení na sever Ruska, myslí si korespondent Ruské akademie raketových věd, doktor vojenských věd Konstantin Sivkov.

Podle názoru Sivkova, vytvoření nových vojenských jednotek „je spojeno s tím, že USA přistoupily k bezprostřední přípravě“ k hybridní válce s Ruskem, která může začít už v letech 2018-2019. „Hlavním faktorem vítězství v ní je možnost podrytí ruské společnosti zevnitř,“ vysvětlil expert RIA Novosti.

Sivkov dodal, že v takovém případě budou mít vojska NATO okupační úkoly. „V těchto podmínkách dopravní jednotky, které jsou plánovány k vytvoření, budou zajišťovat strategickou dopravu skupin vojsk ozbrojených sil NATO a USA hlavně u hranice s Ruskem s cílem vytvoření skupin pro vtržení na naše území,“ dodal expert.

Podle jeho názoru je nejdůležitějším směrem možného útoku sever — s výsadkem výsadkářů v bodech dislokace severní flotily „s cílem obsazení lodí a zničení námořních strategických jaderných sil, jejichž skupina se nachází v Severní flotile“. „Druhá jednotka, která se bude vytvářet v Evropě, bude zajišťovat umísťování vojsk do oblastí bojového použití,“ uzavřel Sivkov.


Není zde článek celý?