Facebook předá Kongresu kopie reklam, jež jsou „spojené s Ruskem“

Facebook předá v pondělí americkému Kongresu tři tisíce kopií reklamních příspěvků na Facebooku v rámci vyšetřování „ruského zásahu“ do amerických voleb v roce 2016, píše list The Washington Post s odkazem na nejmenované představitele společnosti.

„Celkový obrázek je takový, že zítra (v pondělí — pozn. red.) se aktivizujeme, abychom pomohli Kongresu vyšetřit zahraniční zásah do reklamní platformy pro zvýšení transparentnosti,“ prohlásil Kaplan. „Snažíme se přispět k úsilí, které má za cíl předejít podobným škodlivým zásahům,“ uvedl v rozhovoru pro The Washington Post viceprezident společnosti pro americkou veřejnou politiku Joel Kaplan.

Dříve se uvádělo, že senátní výbor pro zpravodajskou činnost pozval zástupce společností Facebook, Twitter a Google na veřejné slyšení. Předpokládá se, že na slyšeních, jež jsou naplánované na říjen, se bude jednat o „ruské snaze použít sociální média“ pro ovlivňování amerických voleb.

Ve Facebooku dříve uváděli, že během americké prezidentské předvolební kampaně „ruští“ boti si údajně na této sociální síti kupovali reklamu, aby ovlivnili výsledky voleb. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že Moskva s tím nemá nic společného.


Není zde článek celý?