FSB založila databanku na odpor terorismu: připojilo se k ní již 26 zemí

Speciální služby z 26 zemí světa se připojily k mezinárodní databance pro odpor terorismu, která byla zřízena na návrh FSB Ruska, oznámil ředitel FSB RF Alexandr Bortnikov podle výsledků porady vedoucích speciálních služeb, bezpečnostních a právních orgánů-partnerů FSB RF, která se konala v Krasnodaru.

„Naše iniciativa, s níž přišla FSB, o vytvoření mezinárodní databanky s veřejným a neveřejným segmentem informace, byla realizována. Zájem o to je velký, a počet zemí a speciálních služeb, které se k nám připojily a účastní se činnosti této databanky, se zvyšuje. V daném okamžiku 34 speciálních služeb z 26 států světa aktivně využívají informace, která přichází do této databanky“, řekl.

„Máme zájem na další výměně informace, a budeme tomuto směru věnovat velmi vážnou pozornost“, zdůraznil Bortnikov.

„V souvislosti s tím byla na fóru ještě jednou nastolena otázka systematizace veškeré informace, kterou získávají silové struktury různých států v problému čelení terorismu“, dodal.

Šéf FSB zdůraznil, že leitmotivem porady byla konsolidace úsilí silových struktur různých států, „abychom co nejefektivněji využívali našich zdrojů a našich možností v otázkách odporu terorismu“.


Není zde článek celý?