Hayato Okamura píše o bratrovi: Je loutka sloužící Putinovým zájmům

Výroky Tomia Okamury, který by chtěl zestátnit Českou televizi a Český rozhlas, nenechávají klidným jeho bratra. Hayato, neúspěšný kandidát za KDU-ČSL v parlamentních volbách, již několikrát varoval před nebezpečností svého sourozence, nyní ho dokonce označuje za hrozící zlo.

Starší bratr předsedy SPD dlouhodobě upozorňuje na hrozbu, kterou si musíme uvědomit ze strany Ruska. „Nebezpečí nám nehrozí na prvním místě od islamistických teroristů, ale ze strany imperiálně smýšlející vlády Ruska. Ruská vláda a diplomacie vytrvale pracují na oslabení a rozbití Evropské unie,“ napsal před časem na sociální síť.

A právě jako služebníka Ruska opětovně označuje Hayato svého bratra. „Tomio roste do role arcilotra, který zčásti vědomě, zčásti jako loutka slouží zájmu Putinovy vlády v Moskvě na oslabení a rozložení Evropské unie a návratu střední Evropy do ruské sféry vlivu,“ myslí si lidovecký politik.

Velké ohrožení vidí také ve výrocích svého sourozence a jeho možném angažmá ve vládě. „Kdyby mu bylo svěřeno ministerstvo vnitra, nebo kdyby se mu podařilo prosadit zestátnění veřejnoprávních médií, České televize a Českého rozhlasu – šlo by už o akutní ohrožení demokratického zřízení v naší zemi,“ napsal Hayato Okamura na Facebook.

Není zde článek celý?