Hlásit se to musí. Host udal hospodského, že toleruje kouření

Problémy bude mít hospodský, který ve své mostecké restauraci nechal hosty kouřit. Všiml si toho totiž pozorný občan, který „nebezpečné“ počínání restauratéra nahlásil strážníkům. „Obsluha restaurace strážníkům uvedla, že se jedná o soukromou akci a podle majitele restaurace se zde může kouřit,“ uvedl pro e-mostecko.cz mluvčí strážníků Vlastimil Litto.

Přesto strážníci událost předají tamnímu magistrátu pro vyhodnocení, zda šlo o porušení zákona. „Pokaždé se při vstupu do soukromých prostor přesvědčte, že je zde upozornění o konání privátní, tedy soukromé akce majitele! Pro úplnost uvádím že ti co volají hlídku MP (strážníků) jsou nezváni tudíž asi naštvání. Informace u vchodu tyto osoby upozorňuje na to, že pokud nejsou zváni dopouštějí se protiprávního jednání a to právě vstupem na uvedenou akci,“ napsal k tomu provozovatel „popotahované“ pivnice s tím, že kouření povolil, protože pivnice byla uzavřena pro jeho soukromou akci.

Podobné případy, kdy všímaví občané „zavnímají“ možné porušení zákona nejsou ojedinělé. Najdou se však i kuriozity. Například před několika měsíci zavolal podezíravý mladík policisty do jednoho z domažlických barů. Měl totiž pocit, že na účtence za jedno pivo, které v podniku vypil, není kód k EET. S barmanem se pohádal a při vysvětlování účtenku přetrhli. Mladík současně odmítal zaplatit 12 korun za ono pivo, protože neviděl zmíněný kód. Policisté na místo dojeli, opilému mladíkovi ukázali, kde na účtence kód je, ten potom uhradil dvanáctikorunovou útratu a odešel z podniku.

Není zde článek celý?