Inspekce zajistila Vodňanské kuře. Páchlo a bylo nazelenalé

Na webu Potraviny na pranýři inspektoři Zemědělské a potravinářské inspekce upozornili na další výrobek holdingu Agrofert, který zajistili při kontrole. Tentokrát to bylo Vodňanské kuře s rodokmenem. Kuře bylo zbarvené do zelena a zapáchalo.

„Výrobek zapáchal po kažení a měl nazelenalou barvu. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku. Výrobek neměl prošlé datum použitelnosti,“ stojí ve zjištění inspektorů. Kuře stáhli z prodeje.

Kuře je dalším výrobkem Vodňsnské drůbeže, který inspekce zajistila. V posledních měsících to byla ještě Originál česká kachní tlačenka, která obsahovala bakterii Listeria monocytogenes. Tato bakterie způsobuje onemocnění zvané listerióza. Jindy zase inspektoři zjistili zvýšený obsah vody v kuřecích řízcích.

Společnost Vodňanská drůbež patří do stáje Agrofertu. Výrobky tohoto potravinářského gigantu se v hlášení inspektorů objevují celkem pravidelně. Nejčastěji jde o nejakostní potraviny, nebo šizené produkty.

Není zde článek celý?