Internetová stoka, kam rád píše Tomio Okamura, se chlubí dopisem od Klause

Web EUportal.cz, který patří k těm nejohavnějším stokám české žurnalistiky, se zaštiťuje dopisem prezidenta Václava Klause. Je to médium, kam rád a často přispívá Tomio Okamura.

Když se podíváme na titulky tohoto webu, hned je nám jasné, kolik uhodilo:

Z centra Prahy se stal ráj prodejců drog. Agresivní černošské gangy je tam bezostyšně prodávají. Podívejte se na šokující reportáž TV Nova.

Tak to je definitivní konec. EU odhlasovala změnu pravidel a zaplavení Evropy muslimskými arabskými a africkými migranty!

Neskutečná prasárna. Lži médií. S pobavením jsem čekal, kdo první spojí výsledek českých parlamentních voleb s Vladimírem Putinem… Kalousek dští na Babiše oheň a síru.

Na blití. Podívejte se, co černoši dělali úchylně s policistkami v Londýně! Jaká byla reakce?

Má ráda imigranty a islám – kdo to je? Místopředsedkyně Senátu ČR a členka vládní strany…

Obsah článků není o moc jiný. Tak třeba Zbyněk Passer píše 28. 10.: „Jestli Fiala setrvá v pozici blazeované kavárenské kurvy, co nejde za dvacku s Pepíkem Koblihou, kdo se zastane podnikatelů?“ Nebo: „Liberální levice dostala po držce pro svou naprostou izolaci od reality a národa. Ano, sTOP 0,9 je také liberální levice.“

Abychom tedy viděli, co Klaus chválí. Ve svém dopise, který je nedatován a pochází zřejmě z doby jeho úřadování, píše:

„EUportal je přední český eurorealistický internetový časopis, který z pravicových, konzervativně-liberálních pozic upozorňuje na možná rizika evropské integrace a pozitivním způsobem tím přispívá k debatě o tom, kam by integrace měla směřovat.

Toto médium podporuje názor, že reprezentativní demokracie může fungovat pouze v národním státě, a proto považuje příliš silný přenos významných pravomocí národního státu na instituce Evropské unie za nesprávný. EUportal podporuje spontánní integrační proces odstraňující bariéry nejen ve volném obchodě, ale zásadně se staví proti konstruktivistické snaze vytvořit jednotný evropský superstát řízený byrokratickými elitami.

EUportal poukazuje i na širší souvislosti problémů dnešní Evropy, které vidí v nárůstu významu nebezpečných jevů jako jsou radikální feminismus, ekologismus, sociální inženýrství, homosexualismus, NGOgoismus, antiamerikanismus, politická korektnost a multikulturalismus.

Jsem rád, že existuje takováto netriviální diskusní platforma, protože diskuse o těchto věcech je podle mého přesvědčení stále málo.

Mottem EUportalu je ‚Evropa svobodných národů a národní státy svobodných občanů‘.“

Václav Klaus

Jak tento „přední český eurorealistický internetový časopis“ vypadá, je zřejmé nejen z titulků, ale třeba i z toho, když se začteme do článků Tomia Okamury. V podstatě jde o fanatické výpady, které využívají demagogii prakticky v každé větě. Třeba 4. 7. 2017 hřímal: „A já se ptám – kolik z českých občanů je státem podporováno sumou 56 tisíc měsíčně? Kolik víček od limonád musíme vybírat, abychom měli na nehrazené operace a léčení některých našich dětí? Není tohle zvrhlost? Vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL prý nemá na penze pro naše důchodce. Pojišťovna nechce hradit léčbu některých onemocnění pro naše děti i dospělé. A tato vláda dopustí, aby ročně investovala 676 tisíc na každého nezákonného migranta. Doufám, že občané nebudou tyto strany ve volbách v říjnu volit. A já vás prosím o podporu našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). My říkáme jasně – PENÍZE NAŠIM SLUŠNÝM LIDEM, NE NEPŘIZPŮSOBIVÝM A PARAZITUJÍCÍM. A od počátku prosazujeme nulovou toleranci nezákonné migrace a zákaz islámu v ČR.“

Pana Okamuru je třeba upozornit, že nelegální vstup do země není trestný čin, ale správní přestupek. Práva a povinnosti žadatelů o azyl stanovuje Úmluva o právním postavení uprchlíků (takzvaná Ženevská konvence). Úmluva počítá s tím, že uprchlík si často nemůže vyřídit platné dokumenty, takže i když v ohrožení života vstupuje na území cizího státu nelegálně, neměl by za to být trestán. Je pravda, že mezi Českou republikou a zeměmi původu je několik dalších zemí, které jsou považovány za bezpečné, ale zkušenost posledních dvou let ukazuje, že často nejsou ani schopné, ani ochotné zajistit pro uprchlíky pobyt, který by nehraničil s humanitární katastrofou. K nám přichází uprchlíků minimum, prakticky žádní. Celý „uprchlický problém“ je konstrukce. Počet uprchlíků přicházejících do Evropy navíc znatelně klesá. Do EU přišlo podle unijní agentury Frontex přes její vnější hranice letos 156 tisíc lidí, což je o 64 procent méně než za stejné období (od ledna do září) minulého roku.

Okamura míří na dost primitivní pudy lidí, kteří nemají o problému ani základní informace. Stejně tak jistě zapůsobí, když třeba píše, že vláda dá na imigranty čtyři miliardy korun, a neřekne, za jaké časové období, a nesdělí ani to, že jedna miliarda představuje ani ne jedno promile ročního státního rozpočtu. Taky je schopen v televizi tvrdit, že neziskové organizace dávají 80 procent svých peněz na platy svých zaměstnanců, což je naprostý nesmysl. A tak by se dalo pokračovat.

Možná by se někdo měl Václava Klause zeptat, jestli si pořád ještě myslí, že je euportal.cz „přední český eurorealistický internetový časopis“ a jestli mu není trapně, že se zaštiťuje i jeho chválou. Ale třeba je to všechno v pořádku.

Není zde článek celý?