Jágr se zřejmě přestěhuje do Kanady. Andreji, co budeš dělat?

Majitel hnutí ANO možná přijde krátce před volbami o jeden z trumfů své kampaně. Jaromír Jágr je totiž před podpisem smlouvy s kanadským týmem NHL Calgary Flames a chystá se stěhování do kolébky hokeje. Pro Jágra rozhodně příjemnější než nastupovat za Kladno proti Benátkám nad Jizerou, ale pro Andreje Babiše možný problém ve finiši předvolebního snažení.

Jágr se s Babišem spojil již před volbami v roce 2013, kdy ještě majitele Agrofertu téměř nikdo neznal. Podpora od slavného hokejisty tehdy přišla vhod a rozhodně by se hodila i nyní, kdy se lidé rozmýšlejí, zda podpořit politika podezřelého z dotačního podvodu.

I letošní léto trávil s exministrem financí legendární sportovec hodně času, především na akci Sporťáček, která probíhá pod Babišovou záštitou. Byla tu ovšem i jedna přidaná hodnota, která neměla se sportem pranic společného.

Jágr se společně se svou partnerkou za zvláštních okolností objevil na Čapím hnízdě v momentě, kdy se nejvíc rozjela kauza podezřelých eurodotací pro tuto farmu. Vzniklo dokonce několik fotografií, které ovšem dnes jako by neexistovaly.

Z facebookového profilu Čapího hnízda snímek zmizel a ani instagramové příspěvky Jágrovy lásky už nejdou dohledat. Jedna věc je ovšem neoddiskutovatelná, hokejista na farmě politika, kterého podpořil nejen v reklamě na Vodňanské kuře, byl.

Nyní, kdy je předvolební kampaň v plném proudu, ale bude „v Babišově sestavě chybět“. Kanada není za rohem a nedá se předpokládat, že by si Jágr dokázal naplánovat svůj čas tak, aby se stihl aklimatizovat v nové zemi i klubu a zároveň se ukazoval na akcích hnutí ANO.

Pro slavnou 68 je ovšem tato situace vítězstvím. Ve jeho pětačtyřiceti mu nemusí skončit kariéra v kanadsko-americké hokejové soutěži a zároveň si už dál nemusí kazit pověst svým politickým angažováním. Rádi za to budou určitě i fanoušci, kteří Jágrovy námluvy s Babišovým hnutím nesou s nelibostí.

Není zde článek celý?