James Cameron citoval Putina během prezentace nového Terminátora

Americký režisér James Cameron citoval ruského prezidenta během prezentace šestého filmu kultovní řady Terminátor. Video bylo zveřejněno na kanálu YouTube listu The Hollywood Reporter.

Když odpovídal na otázku ohledně perspektiv rozvoje umělé inteligence, Cameron poznamenal, že mnozí s nadšením sledovali technologický vývoj v této sféře, ale počáteční euforii vystřídala skepse.

„Putin nedávno řekl, že země, která dovede umělou inteligenci k dokonalosti, bude vládnout světu,“ uvedl filmový režisér. Dále se odvolal na názor některých odborníků, podle kterých člověk nedokáže kontrolovat umělou inteligenci kvůli své vlastní přirozenosti. „Každý najde argumenty k tomu, proč z umělé inteligence učinit zbraň. Závěry si udělejte sami,“ uzavřel režisér.

Začátkem září během veřejné lekce ve městě Jaroslavl Vladimir Putin vyjádřil své přesvědčení, že globální vůdcovství je nerozdělitelně spojeno s úspěchy ve sféře umělé inteligence. „Umělá inteligence je budoucnost nejen Ruska, ale i celého lidstva. Skrývá obrovské příležitosti i těžko předvídatelné hrozby. Ten, kdo získá náskok v této oblasti, se stane pánem světa,“ řekl ruský prezident.


Není zde článek celý?